FirmaSpecjalistyczna.pl

Nici PDO – zabieg, który musisz mieć w ofercie swojego gabinetu!

Efekt odmłodzenia twarzy bez operacji i długiego okresu rekonwalescencji – to największa zaleta zastosowania nici PDO. Zabieg można przeprowadzić w około 15 minut, a odpowiednio wykonany gwarantuje bardzo dobre, a jednocześnie naturalne efekty końcowe. Przekonaj się dlaczego nici PDO to zabieg, który powinna oferować każda profesjonalna klinika medycyny estetycznej.

Dlaczego nici liftingujące są tak skuteczne?

Dobra jakość efektów zastosowania nici liftingujących wynika z zawartego w nich głównego składnika, czyli polidioksanonu. Jest to biodegradowalne, bardzo cienkie włókno pochodzenia syntetycznego, nie wykazujące problemów z przyswojeniem czy reakcji alergicznych. Polidioksanon ulega rozkładowi dość wolno, dzięki czemu efekt liftingu jest nie tylko naturalny, ale także długotrwały. Nici PDO odpowiadają nie tylko za ujędrnienie i wzmocnienie elastyczności skóry. Pobudzają także do syntezy kwasu hialuronowego i elastyny, tym samym nawilżając i napinając skórę.

Czy zabieg z nićmi PDO jest bezpieczny?

Technika związana z wykorzystaniem nici do liftingu twarzy jest znana już od ponad 20 lat. Za twórców tej metody uznaje się naukowców z Korei Południowej, ponieważ to właśnie oni dostrzegli uniwersalne właściwości polidioksanonu w zakresie kardiochirurgii i okulistyki. Do dziś produkowane przez ten kraj preparaty przeznaczone dla klinik medycyny estetycznej wyróżniają się nie tylko stabilnością, ale także obecnością licznych certyfikatów, poświadczających najwyższą jakość wyrobów medycznych.

Jak przeprowadza się zabieg z nićmi PDO?

Nici liftingujące umieszcza się na specjalnych igłach, które następnie wprowadza się z głąb skóry przy użyciu kaniuli do mezoterapii. Dobry efekt końcowy zabiegu zależy od doświadczenia przeprowadzającego go specjalisty, a także od jakości samych nici. Prawidłowo przeprowadzony lifting nićmi PDO redukuje ryzyko efektu nienaturalnie naciągniętej twarzy. Wielu specjalistów przed rozpoczęciem zabiegu oznacza miejsca wkłucia przy użyciu zmywalnej kredki.

Jakie nici powinno się zastosować podczas zabiegu?

Ostateczny rodzaj wykorzystanych nici do liftingu powinien być oparty o wymagania skóry danego pacjenta. W przypadku osób o płytkich zmarszczkach i lekkim efekcie zmęczenia, skutecznym może okazać się pojedynczy zabieg przy wykorzystaniu nici rewitalizujących. Dla pacjentów ze skórą dojrzałą, z widocznymi fałdkami i uszkodzeniami warto wybrać nici liftingujące z haczykami. Bez względu na to jaki rodzaj nici wybierze specjalista, należy wiedzieć, że zabieg z ich wykorzystaniem jest procesem bezbolesnym. Jego zaletami jest krótki czas trwania, brak konieczności szczegółowych przygotowań przed jego wykonaniem a także możliwość szybkiego powrotu do codziennych obowiązków tuż po jego wykonaniu.

Ile kosztują nici liftingujące?

Cena nici liftingujących jest zależna od ich jakości. Średni koszt zakupu waha się między 100 a 300 zł. Chcąc wprowadzić do swojej kliniki zabieg z zastosowaniem nici PDO warto rzecz jasna zdecydować się na zakup produktów lepszej jakości. Na szczególną uwagę zasługują produkty pochodzenia koreańskiego, posiadające liczne certyfikaty jakości.

You might also like