FirmaSpecjalistyczna.pl

Bonusy od deweloperów – na co można liczyć przy zakupie mieszkania?

Chociaż mieszkania należą do grupy towarów, które stosunkowo szybko znajdują nabywców, deweloperzy na różne sposoby próbują uatrakcyjnić swoje oferty, tak aby spotkały się z jeszcze większym odzewem. Na jakie bonusy możesz liczyć przy zakupie nieruchomości? Oto przegląd propozycji, które pojawiają się najczęściej.

Rabat na mieszkania

Mieszkania tańsze o kilka procent to popularny bonus, który sprawia, że zainteresowanie ofertą dewelopera rośnie. Pula lokali objętych promocją jest zazwyczaj mocno ograniczona. Z tego względu należy szybko się na nie decydować.

Zdarza się, że promocją są objęte mieszkania, które ze względu na układ bądź usytuowanie względem stron świata cieszą się mniejszym zainteresowaniem nabywców. Przed ich zakupem warto więc zastanowić się, czy niższa cena rzeczywiście rekompensuje ewentualne niedogodności, zwłaszcza jeśli kupujesz lokum na użytek własny.

Promocja na miejsce postojowe lub komórkę lokatorską

Miejsce postojowe i komórka lokatorska to udogodnienia, które sprawiają, że mieszkanie w danym lokum jest wygodniejsze. Żeby zachęcić do ich zakupu, a jednocześnie wzbogacić ofertę mieszkaniową, zdarza się, że deweloperzy obniżają ich standardową cenę. Chociaż wydawać by się mogło, że kilkuprocentowy upust nie jest ogromną zachętą, przyciąga nabywców.

Gwarancja stałej ceny

To ukłon w stronę osób, które są zainteresowane kupnem mieszkania, jednak aby to zrobić, muszą zaciągnąć kredyt hipoteczny. Uzyskują oni zapewnienie ze strony dewelopera, że przez czas pozyskiwania finansowania cena lokum nie wzrośnie. To atrakcyjna propozycja, która cieszy się dużym uznaniem wśród klientów.

Gwarancja nieobciążenia karą umowną za odstąpienie od umowy

To kolejny bonus skierowany do osób, które chcą sfinansować zakup mieszkania przy pomocy kredytu hipotecznego. W tym przypadku deweloper zobowiązuje się, że nie obciąży klienta karą za odstąpienie od umowy, jeżeli bank odmówiłby udzielenia wsparcia finansowego. To opcja, którą w niepewnych czasach z pewnością doceni wiele osób.

Rabaty u partnerów

Zdarza się, że deweloperzy oferują pakiet rabatów do wybranych partnerów. Zazwyczaj są to kilkuprocentowe zniżki do marketów budowlanych i sklepów z wyposażeniem wnętrz. Pozwala to zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych na wykończeniu i aranżacji mieszkania. Niektóre programy rabatowe deweloperów oferują zniżki sięgające nawet 30 proc. To intratna opcja zwłaszcza dla osób, które chcą wyremontować i urządzić mieszkanie na własną rękę.

Rabat na wykończenie mieszkania pod klucz

Część deweloperów gwarantuje rabat na wykończenie mieszkania pod klucz, jeżeli nabywca zdecyduje się na tę usługę przy zakupie lokum. To propozycja, którą wato rozważyć, jeśli nie zamierzasz samodzielnie remontować i urządzać nieruchomości. Może się bowiem okazać, że dzięki rabatowi w ostatecznym rozrachunku to ekipa dewelopera będzie tańsza niż specjaliści wybrani przez Ciebie.

Konsultacje z architektem wnętrz

Darmowe lub promocyjne konsultacje z architektem wnętrz to kolejny bonus, który może znaleźć się w ofercie dewelopera. Dzięki niemu możesz bezpłatnie lub w niższej cenie uzyskać wsparcie profesjonalisty, który pomoże Ci stworzyć atrakcyjne, a zarazem praktyczne wnętrza, co umili spędzanie czasu w zakupionym mieszkaniu.

Dodatkowe bonusy

Pokrycie kosztów formalności, karty podarunkowe na sprzęty AGD i RTV, rabaty na smart home czy też bezpłatne przestawienie ścianki działowej – to tylko niektóre z dodatkowych bonusów, jakie deweloperzy proponują swoim klientom. Dlatego nie bój się wychodzić z inicjatywą i pytać, co jeszcze – oprócz mieszkania – jest w stanie zaoferować Ci dany podmiot.

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych inwestycji życiowych. Z tego względu należy ją dobrze przemyśleć – także pod kątem ewentualnych bonusów oferowanych przez deweloperów. Mogą one bowiem sprawić, że oferta, która początkowo wydawała się niesatysfakcjonująca, będzie bardziej atrakcyjna.

źródło: SŁAWBUD Developer Łomianki

You might also like