FirmaSpecjalistyczna.pl

Domowe studio fitness – kompletujemy niezbędne wyposażenie

0

Wiele osób marzy o tym, by urządzić własne studio fitness. Dysponując pewną przestrzenią i określonymi środkami finansowymi, możemy skompletować niezbędne wyposażenie, które pozwoli nam zatroszczyć się o własną sylwetkę. Aby nasze studio było jak najbardziej praktyczne, a jego przygotowanie nie kosztowało nas zbyt dużo, należy dobrze zastanowić się nad wyborem akcesoriów treningowych.

Przygotowanie przestrzeni

Najważniejszy czynnik, na który powinniśmy najpierw zwrócić uwagę, to przygotowanie przestrzeni, która będzie mogła posłużyć jako studio fitness. Wystarczy przeznaczyć zaledwie kilka metrów kwadratowych powierzchni, aby bez problemu móc przeprowadzić trening całego ciała.

Jakie akcesoria treningowe wybrać?

W zależności od budżetu i przestrzeni, którą dysponujemy, możemy zdecydować się na zakup najróżniejszych akcesoriów. Powinniśmy oczywiście dobrać je do naszych potrzeb i zakresu treningów. Do najpopularniejszych akcesoriów fitness należą:

  • mata treningowa – jej grubość należy dobrać w zależności od tego, jakiego rodzaju ćwiczenia będziemy chcieli wykonywać. Warto pamiętać, że im jest ona grubsza, tym bardziej komfortowo się z niej korzysta;
  • step treningowy – najlepiej jeśli jest on wyposażony w regulację wysokości, jego stosowanie w trakcie treningu sprzyja rzeźbieniu nóg i pośladków;
  • piłka gimnastyczna – stanowi podparcie przy wykonywaniu różnego rodzaju aktywności;
  • gumy do ćwiczeń – o różnej grubości i szerokości, w zależności od oporu dla pracy mięśni, który stwarzają. Często nakłada się je na uda i wykonuje trening, który ma służyć budowaniu mięśni nóg i pośladków;
  • różnego rodzaju hantle – ćwiczenia na różne partie ciała wymagają udziału hantli o różnej wadze;
  • drabinka – dobrze sprawdza się do wykonywania ćwiczeń rozciągających;
  • trampolina treningowa – niektóre nowe odmiany fitness wymagają użycia nietypowych akcesoriów, takich jak trampoliny;
  • bieżnia lub rowerek treningowy – tego rodzaju urządzenia doskonale sprawdzą się do wykonania rozgrzewki przed treningiem. Mogą one również stanowić zamiennik tradycyjnego roweru czy biegania, w trakcie gdy np. nie pozwalają na to warunki atmosferyczne.

Pomoc trenera

Przed przystąpieniem do treningów we własnym studiu fitness warto skorzystać z porad doświadczonych trenerów. Najlepiej, gdybyśmy poprosili ich również o rozpisanie całego planu treningowego i diety. Tylko gdy połączymy ze sobą te dwa elementy, nasze działania będą naprawdę skuteczne. Droga do zdrowego stylu życia wcale nie jest łatwa i wymaga od nas zmiany nawyków i gotowości do różnych wyrzeczeń.

Własne studio fitness to dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy tracić czasu na dojazdy i pieniędzy na karnety. Skompletowane wyposażenie posłuży nam przez wiele lat, a koszty urządzenia własnej przestrzeni treningowej wcale nie są tak duże, jak mogłoby się wydawać.

You might also like