FirmaSpecjalistyczna.pl

Po czym poznać profesjonalny salon depilacji laserowej? – poradnik

Trwała depilacja laserowa to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej skierowany do osób, u których tradycyjne procedury wykonywane przy pomocy wosku, preparatów chemicznych lub depilatorów powodują podrażnienia czy bolesne wrastanie włosków. Wyższość tego zabiegu realizowanego za pomocą lasera nad innymi metodami jest bezsprzeczna, przede wszystkim z uwagi na wskaźnik skuteczność. Dla osiągnięcia trwałego efektu gładkiej skóry należy jednak poddać się serii zabiegów. Jak zatem wybrać profesjonalny salon depilacji laserowej?

Nowoczesny sprzęt

Gdy w Polsce pojawiła się możliwość poddania się zabiegom depilacji laserowej, niestety powszechne były związane z tym nadużycia, wynikające przede wszystkim z wadliwych urządzeń lub braku kompetencji obsługi. W dzisiejszych czasach usługi tego typu świadczone są na najwyższym poziomie, ale w każdym przypadku warto dokładnie zapoznać się z ofertą rynkową i świadomie podjąć decyzję na temat wyboru konkretnego salonu depilacji.

Poszukiwanie gabinetu wykonującego laserowe usuwanie owłosienia warto zacząć od jego strony internetowej. Na jej łamach powinny bowiem znaleźć się informacje dotyczące sprzętu, jakim dysponuje dany salon. Nowoczesne, certyfikowane urządzenia prawdopodobnie będą gwarancją bezpiecznego i skutecznego zabiegu.

Stosowane w gabinecie sprzęty mogą mieć charakter kosmetyczny lub medyczny. Laser diodowy Vectus wykorzystywany do usuwania nadmiernego owłosienia zaliczany jest do grupy urządzeń medycznych, co potwierdza stosowny certyfikat. Należy podkreślić, że wybór urządzenia warunkuje, jak bardzo będzie trwała depilacja laserowa. Depilacja laserowa laserem Vectus umożliwia bezbolesne i skuteczne usunięcie owłosienia z dowolnego obszaru ciała, bez podrażnień czy poparzeń skóry.

Wywiad wstępny i rozmowa przed zabiegiem

Potraktowanie rozmowy jako kryterium wyboru właściwego gabinetu wykonującego laserowe usuwanie owłosienia wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia. Przede wszystkim warto zapytać o obłożenie terminarza, jeżeli bowiem zabieg jest dostępny w każdej chwili, może to świadczyć o małej popularności punktu. Przyczyny braku klientów mogą być oczywiście bardzo zróżnicowane, niemniej jednak warto zapisać sobie w pamięci ten fakt. Inną informacją, która powinna wzbudzić naszą czujność, jest nadmierna pewność specjalisty, co do ilości niezbędnych zabiegów i ich częstotliwości. Czynniki te są bowiem kwestią całkowicie indywidualną, uzależnioną od rodzaju i koloru włosa. Na wstępnym etapie można je zatem jedynie prognozować.

Bardziej precyzyjną, chociaż nie ostateczną prognozę można uzyskać w gabinetach, w których dostępny jest laser diodowy Vectus. Depilacja laserowa laserem Vectus pozwala na uprzednie zdiagnozowanie parametrów zabiegu, czyli czasu naświetlania i długości fali. Właściwy odczyt przekłada się na automatyczny i precyzyjny dobór parametrów zabiegu, a przede wszystkim umożliwia zastosowanie wyższej energii przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Tym samym każdy zabieg danej serii jest efektywniejszy i może wpłynąć na ograniczenie liczby niezbędnych wizyt w gabinecie.

Przeciwwskazania

O profesjonalizmie gabinetu depilacji laserowej i odpowiednim przygotowaniu personelu, świadczy umiejętność odmowy wykonania zabiegu w przypadku zaistnienia konkretnych przeciwwskazań do jego wykonania. Katalog przeciwwskazań zawiera ok. 10 różnych ograniczeń, które powinny zostać omówione podczas pierwszego wywiadu przygotowującego do pełnego zabiegu. Personel troszczący się o jakość usługi i bezpieczeństwo pacjenta powinien bezwzględnie wykonać także test próbny u osób, które po raz pierwszy poddają się zabiegowi z użyciem lasera.

Bezpieczna i trwała depilacja laserowa jest zabiegiem wskazanym zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Pomaga zapomnieć o uciążliwości posiadania nadmiernego owłosienia i ułatwia wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych. W każdym przypadku warto jednak wybierać wyłącznie renomowane gabinety.

You might also like