FirmaSpecjalistyczna.pl

Zaplecze sanitarne na budowę – przegląd rozwiązań

Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy zobowiązują pracodawców do zapewnienia odpowiedniego zaplecza sanitarnego pracownikom na budowach. Ich ilość, rodzaj oraz wielkość jest zależna od liczby zatrudnionych pracowników, a także od lokalnych warunków.

Jaką toaletę mobilną wybrać dla pracowników budowy?

Na budowach, na których nie występują trudno dostępne miejsca doskonale sprawdzą się przenośne toalety w wersji standardowej. Wyposażone są one w bezodpływowy zbiornik na fekalia z wentylacją, a także w system, który zapewnia wentylowanie kabiny. W każdej znajduje się deska klozetowa, pisuar oraz wieszak na ubranie i lusterko. W przypadku takiej toalety nie jest wymagane podłączenie do kanalizacji, zaś zbiornik ma odpowiednią pojemność (250l), co sprawia, że doskonale sprawdzą się one na standardowych budowach.

Jednak w przypadku konieczności zapewnienia zaplecza sanitarnego na budowach wielokondygnacyjnych to rozwiązanie może nie być wystarczające, wówczas polecane są specjalne toalety przenośne mStandard Lift, które producent przystosował do transportu pionowego. Jako jedyne w Polsce posiadają one certyfikat TUV CE DEKRA, który jest potwierdzeniem, iż są one bezpieczne w transporcie oraz charakteryzują się wysoką jakością. Tego rodzaju toalety posiadają takie samo wyposażenie, jak toalety standardowe, jednak wyróżnia je niska waga, możliwość transportowania w pionie, zapewniona dzięki specjalnym, atestowanym uchwytom, do których podłącza się dźwig.

Tak toalety mStandard, jak mStandard Lift dostępne są również w wersji z wyposażeniem dodatkowym, w skład którego wchodzi umywalka, dozownik mydła w płynie, dozownik na ręczniki papierowe czy podajnik podkładów higienicznych.

Natomiast wszędzie tam, gdzie warunki podłożatrudne, a dostęp na budowę może powodować problemy z opróżnianiem zbiornika w przenośnej toalecie rozwiązaniem są toalety przenośne mStandard Swap, wyposażenie w bezodpływowy, wymienny zbiornik na fekalia. One również posiadają wszelkie podstawowe udogodnienia, jak wentylacja czy deska klozetowa, występują też w wersji o podwyższonym standardzie.

Kompleksowe rozwiązania

Na budowie, poza toaletami, winny znaleźć się również pomieszczenia, w których pracownicy, po skończonej pracy mogą się odświeżyć. Z tego względu można zdecydować się na specjalny kontener sanitarny mLine prysznicowo- umywalkowy. Wyposażenie budowy w taki kontener znacznie poprawi komfort pracy, a pracownicy będą mieli zapewnione wygodne i nowoczesne higieniczno-sanitarne pomieszczenie.

Kontener sanitarny mLine prysznicowo-umywalkowy wyposażony jest w 5 kabin z prysznicami, 5 umywalek oraz elektryczny grzejnik, znajdują się w nim lustra i dozowniki na mydło lub mydelniczki. Ciepłą wodę zapewnia duży bojler, a odpowiednia wentylacja oraz oświetlenie sprawi, iż korzystanie z tego kontenera będzie komfortowe.

Wynajem kontenera może być połączony również z jego obsługą, w skład której wchodzi sprzątanie, obsługa techniczna, wymiana zbiorników na wodę oraz fekalia, oraz rzecz jasna montaż, demontaż i podłączenie do kanalizacji.

Na dużych budowach sprawdzi się natomiast kontener sanitarny mPlus prysznicowy, w którym pracownicy mają do dyspozycji aż 14 kabin z prysznicami, 14 umywalek i luster. Jego wyposażenie i funkcjonalność jest analogiczna, jak kontenera typu mLine, jednak może z niego jednocześnie skorzystać blisko trzykrotnie więcej osób. Natomiast rozwiązaniem pośrednim jest kontener sanitarny mLine prysznicowy, w którym znajdują się 2 umywalki i 10 kabin prysznicowych.

Rozwiązanie dla praktycznych na niewielką budowę

Jeśli inwestor pragnie zapewnić swoim pracownikom maksimum wygody, a jednocześnie nie chce wynajmować osobno toalet i kontenerów prysznicowych może zdecydować się na kontener sanitarny mLine MIX. Ten kontener wyposażony jest zarówno w 2 kabiny z prysznicami, 5 umywalek oraz bojler i grzejnik, jak też w 2 pisuary i 2 toalety. Odpowiednio oświetlony i wentylowany doskonale sprawdzi się jako zaplecze sanitarne niedużej budowy.

Źródło: mToilet – wynajem toalet przenośnych, kabiny i toalety sanitarne

You might also like