FirmaSpecjalistyczna.pl

Regularny masaż i jego wpływ na ciało

W dzisiejszych czasach pozytywne właściwości masażu tajskiego są już powszechnie znane. Z reguły nie trzeba nikomu tłumaczyć jak, jak odprężające jest to przeżycie i przekonywać, o jego dobrym wpływie na układ ruchu. Na ten temat powstała niezliczona ilość publikacji naukowych, artykułów ekspertów, czy nawet blogerów, którzy regularnie oddają się tej przyjemności i opisują to w swoich materiałach.

Jednak, zupełnie czym innym jest osobiste doświadczenie, a ogólnodostępna wiedza i utarte w świadomości społecznej przekonania. Profesjonalni sportowcy np. piłkarze czy kulturyści wręcz nie mogą się obyć bez masażu tajskiego i traktują go jako odnowę biologiczną. 

Nie trzeba być jednak zawodnikiem żadnej dyscypliny, żeby korzystać z tego dobrodziejstwa. Tajska sztuka leczenia dotykiem jest praktykowana od setek lat i mogą z niej czerpać przyjemność również osoby, które z aktywnością fizyczną nie mają nic do czynienia…I nie rozczarują się.

Tradycyjny masaż tajski w każdej odmianie wpływa bowiem na wiele aspektów naszego codziennego funkcjonowania – tym lepiej im bardziej regularnie jest stosowany. Jego podstawową, fizyczną zaletą jest fakt, że rozluźnia tkanki miękkie.  Mowa oczywiście o mięśniach i przyczepach. Osoby na co dzień ćwiczące właśnie te elementy ciała poddają największemu wysiłkowi, a nie przyniesie on oczekiwanych efektów bez odpowiedniej regeneracji jaką przynosi masaż. 

Takie zabiegi zwiększają ukrwienie mięśni i co za tym idzie, dotleniają je. Dzięki temu łatwiej o dostarczenie w poszczególne miejsca niezbędnych substancji odżywczych i budulcowych. Poza tym klasyczny masaż tajski zawiera elementy jogi pasywnejTo dodatkowo rozciąga ścięgna, stawy i wiązadła co zwiększa zakres ruchuTo bardzo pożądany efekt zarówno dla osób siedzących większość dnia za biurkiem jak i sportowców ponieważ niweluje napięcia, dając uczucie ulgi. Szczególnie docenią to narzekający na bóle kolan, lędźwi, kręgosłupa czy karku.

Słowem masaż tajski sprawdza się idealnie jako przygotowanie do treningu, daje wytchnienie po nim, a w przypadku braku aktywności fizycznej – przywraca prawidłowe funkcjonowanie narządów ruchu i koryguje postawę.

Osoby, którym zależy natomiast bardziej na odpoczynku umysłu czy regeneracji skóry powinny korzystać z masażu olejkami aromatycznymi, olejkiem kokosowym lub aloesem. To wyjątkowo relaksujące zabiegi i uczta dla zmysłówOleista baza jaka jest przy nich wykorzystywana pozwala masażystce na bardziej harmonijne i płynne ruchy – na tyle spokojne, że można usnąć na łóżku do masażuCharakteryzują się mniejszym wykorzystaniem technik rozciągających na rzecz kierowania limfy do węzłów chłonnych. 

Przez to masaże olejkowe zwiększają odporność na infekcje, co jest bardzo istotnym efektem przez większość roku w naszym klimacie. Substancje w nich zawarte, szczególnie w olejku kokosowym lub żelu aloesowym są bogate w szereg witamin i mikroelementów takich jak magnez, wapń czy potas, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i odmładzają skórę.  Po masażu olejkami zauważysz, że staje się ona bardziej jędrna i rozświetlona. 

Z reguły taki zabieg kończy się masażem głowy i twarzy. Poza błogim odprężeniem ma to pozytywny wpływ na kondycję włosówZarówno olejek kokosowy jak i aloes podnoszą je u nasady, zmniejszają łamliwość i nadają zdrowego połysku, niejednokrotnie lepiej niż tradycyjne kosmetyki.

Wszystkie te dobroczynne właściwości masaży tajskich są najlepiej zauważalne przy regularnych zabiegach.  Nie ma tutaj zbyt wielu przeciwwskazań, a na pewno efektów ubocznych.

Jak często korzystać z masażu jest bardzo indywidualną kwestią, jednak profesjonalne tajskie masażystki czy obsługa renomowanych salonów masażu raczej odradzi codzienne sesje. Optymalna częstotliwość tradycyjnego tajskiego masażu to około dwóch, trzech razy w tygodniu. W przypadku masaży olejkowych, które są mniej intensywne – sesję można powtarzać co drugi dzień. 

Przy systematycznym korzystaniu jeszcze bardziej docenisz jego pozytywne efekty, a każda wizyta w studio masażu będzie dla Ciebie czasem błogiego relaksu, który przyniesie wytchnienie zarówno dla umysłu jak i całego ciała.

Źródło: ThaiSun – masaż Warszawa

You might also like