Nieudany makijaż permanentny? Możesz go usunąć!
Usuwanie makijażu permanentnego jest usługą, która bardzo często przywraca naturalny wygląd kobiety w przypadku nietrafionej decyzji lub konieczności wyeliminowania skutków działań niedoświadczonych lingeristek. Niedokładny makijaż często wywołuje frustrację i zły nastrój. W rezultacie procedury polegające na usunięciu makijażu permanentnego są prawie tak popularne, jak usługi wykonywania takiego makijażu.
Czynności przed usuwaniem makijażu
Przede wszystkim należy podkreślić, że metoda trwałego demakijażu lub korekty jest wybierana każdorazowo indywidualnie podczas konsultacji lub ewentualnie na podstawie nadesłanych zdjęć. Przy wyborze konkretnej metody i techniki należy wziąć pod uwagę czynniki anatomiczne, barwnik pigmentowy, głębokość odkładania pigmentów oraz kształtu makijażu. Tylko szczegółowa analiza pozwala wybrać optymalną metodę i podjąć właściwą decyzję, która zapewni pożądane efekty i zminimalizuje ryzyko wystąpienia efektów negatywnych.
Preparat do usuwania makijażu permanentnego
Na rynku dostępnych jest wiele produktów do demakijażu permanentnego, dlatego dokonując wyboru, należy pamiętać o zapoznaniu się z opiniami innych lekarzy, certyfikatami, zaświadczeniami i informacjami na temat potwierdzonej skuteczności w badaniach klinicznych. Jest to bardzo ważne dla bezpieczeństwa, poziomu obsługi i niezawodności. W celu usunięcia makijażu permanentnego preparat wprowadza się do górnych warstw naskórka, gdzie jest wchłaniany przez pigmentowane komórki naskórka. Efektem preparatu jest zmiękczenie barwnika, który stopniowo akumuluje się i znika wraz z preparatem na powierzchnię skóry w postaci skórki. Bardzo ważne jest, aby wprowadzony preparat rozpoczął kompleksowy proces regeneracji. Powierzchnię po trwałym usunięciu makijażu należy zaprawić specjalnym kremem ochronnym. Leczenie makijażu permanentnego oczu przy użyciu wysokiej jakości, certyfikowanych preparatów przez doświadczonych lekarzy charakteryzuje się wysoką skutecznością, komfortem i niskim ryzykiem powstawania blizn.
Usuwanie makijażu za pomocą lasera
Laserowe usuwanie makijażu jest bardzo skuteczną metodą, która wymaga dużego doświadczenia i precyzji. Należy wybierać sprawdzone urządzenia, które gwarantują najwyższe standardy bezpieczeństwa. Mówiąc wprost, laser rozprasza barwnik na małe cząsteczki. Dokładniej oznacza to, że energia światła lasera emitowana przez głowicę jest pochłaniana przez pigment. Impuls obecnych nanosekund i skoncentrowana energia rozkłada barwnik na drobne cząsteczki, co skutecznie usuwa go z powierzchni skóry. Po zabiegu barwnik jest neutralizowany przez kilka tygodni. Usuwanie jest wykonywane w serii kilku zabiegów w odstępach tygodniowych. Każdy kolejny zabieg rozjaśnia makijaż aż do momentu oczyszczenia powierzchni skóry. Należy jednak pamiętać, że wyniki, a także szybkość efektów zależą od indywidualnej reakcji organizmu na światło lasera.