FirmaSpecjalistyczna.pl

Nieoryginalne akcesoria komórkowe a awaryjność telefonów

Zakup telefonu zawsze jest sporym wydatkiem, dlatego każdemu zależy na maksymalnym wydłużeniu okresu jego użytkowania. Niestety czasami po zakupie drogiego aparatu oszczędzamy na akcesoriach, typu ładowarka czy słuchawki. Niejednokrotnie skutkuje to koniecznością kosztownej wymiany gniazda ładowania czy wejścia słuchawkowego.

Czasami warto zainwestować

Nabywając nowy telefon, zwykle otrzymujemy do niego odpowiednie, oryginalne akcesoria, typu ładowarka i zestaw słuchawkowy. Te drobne akcesoria łatwo ulegają jednak uszkodzeniom i mają tendencję do gubienia się. Ponadto bardzo łatwo zapomnieć o nich w trakcie podróży. W takich przypadkach bardzo często decydujemy się na wybór tańszego, ale nieoryginalnego zamiennika niższej jakości. Tymczasem zakup oryginalnej ładowarki czy słuchawek jest inwestycją w bezpieczeństwo naszego sprzętu. Niestety zamienniki markowych akcesoriów mogą doprowadzić do uszkodzenia naszego telefonu i konieczności skorzystania z usług serwisu gsm.

Jak to się dzieje?

Oryginalne akcesoria są dokładnie dostosowane do urządzeń, z którymi mają współpracować. Niestety, zazwyczaj nie można tego powiedzieć o ich tańszych zamiennikach. Nieoryginalne akcesoria mają z reguły niższą moc od deklarowanej, a napięcie ich pracy jest niestabilne. W najlepszym przypadku może to zwiększyć czas ładowania i obniżyć wrażliwość ekranu dotykowego. W skrajnych sytuacjach regularne korzystanie z nieoryginalnej ładowarki może doprowadzić do trwałego uszkodzenia telefonu. Niekiedy w mediach pojawiają się także informacje o telefonach, które nadmiernie się przegrzewają, topią, a nawet wybuchają. Istnieje jeden element wspólny wszystkich wspomnianych awarii – sprzęty podłączone są do nieoryginalnych ładowarek czy słuchawek. Akcesoria oferowane przez producentów telefonów są zdecydowanie lepszej jakości. Oryginalne ładowarki zapewniają bowiem optymalny przepływ energii dostosowany do danego urządzenia. Zamienniki przez swoją mniej precyzyjną konstrukcje są dużo bardziej narażone na zwarcia. To z kolei może doprowadzić do tego, że jedyną możliwością naprawy telefonu będzie całkowita wymiana gniazda ładowania.

Zepsuty telefon – co dalej?

Zepsuty telefon może być dopiero początkiem problemów. Z powodu używania nieoryginalnych akcesoriów możemy również stracić gwarancję na nasz sprzęt. Awarie wywołane używaniem zamienników nie podlegają bowiem reklamacji. Dobry serwis gsm wprawdzie poradzi sobie z tego typu usterką, ale oczywiście nie bezpłatnie. Telefon zostanie doprowadzony do pełnej sprawności za kwotę znacznie wyższą niż ta, którą wydalibyśmy na oryginalną ładowarkę czy słuchawki. Warto zaznaczyć, że naprawa telefonów może okazać się czasochłonna, gdyż zazwyczaj odpowiednie części zamienne nie są dostępne od ręki.

Nauczka na przyszłość

Powinniśmy wyciągnąć lekcję z tego typu problemów. Starajmy się zawsze kupować oryginalne akcesoria do telefonu. Z pozoru ich cena może wydawać się niewspółmierna do funkcjonalności produktu, ale z pewnością jest to inwestycja w bezpieczeństwo sprzętu i sposób na uniknięcie późniejszych niedogodności i kosztów. Jeśli z różnych powodów nie możemy dokonać takiego zakupu, zdecydujmy się przynajmniej na ładowarki czy słuchawki, które posiadają certyfikat MFI. Zapewne sprawi to, że nasze sprzęty posłużą dłużej, a naprawa telefonów nie będzie konieczna.

Źródło: mobisklep.eu – naprawa tabletów

You might also like