FirmaSpecjalistyczna.pl

Apple MacBook Pro 15 – najczęstsze problemy z użytkowaniem i powszechne awarie

Pomimo coraz częściej krytykowanego „podatku od marki” i średniego, jak na aktualne standardy, stosunku ceny do jakości, MacBooki wciąż cieszą się na polskim rynku dużym zainteresowaniem. Produkt od Apple ma wiele zalet, dzięki którym nadal jest mocnym graczem na rynku laptopów. Użytkownicy chwalą sobie przede wszystkim stabilny i prosty system operacyjny, dobrej jakości ekran i touchpadowe gesty. Istotne jest również to, że MacBooki świetnie komponują się z innymi gadżetami elektronicznymi wspomnianej marki. Jeśli posiadasz iPhone lub iPada wszystkie pliki, które powinny być przeniesione, błyskawicznie zostaną one zsynchronizowane. Niestety sprzęty oznaczone logiem nadgryzionego jabłka nie są pozbawione wad. Ponadto naprawa Macbooka nie należy do najprostszych i najtańszych usług. W poniższym artykule zostaną wymienione najczęstsze problemy z użytkowaniem i powszechne awarie tego typu sprzętu.

Problemy z głośnikami

Awaria głośników była spotykana również w starszych komputerach od Apple. Chodzi konkretnie o dość głośne i intensywne trzaski podczas odtwarzania materiałów audio. Warto podkreślić, że charakterystyczny dźwięk występuje niezależnie od parametrów wspomnianego modelu laptopa. Niektórzy użytkownicy słyszą trzaski podczas oglądania materiałów na YouTube, kolejni tylko i wyłącznie przy korzystaniu z iTunes, a jeszcze inny mają problemy z dźwiękiem od razu po włączeniu komputera. Niektórzy specjaliści uważają, że winę za całą sytuacje mogą ponosić sterowniki audio. Niewykluczony jest również zwyczajny błąd montażowy. W celu wyeliminowania tego typu usterek zapewne konieczna będzie naprawa Macbooka pro.

Awarie klawiatury motylkowej

Jak się okazuje głośniki to nie jedyny problem związany z elementami zewnętrznymi komputera. Nagłośnionym i popularnym problemem jest w tym przypadku klawiatura motylkowa występująca w urządzeniach Apple od roku 2015. Korporacja z Cupertino postanowiła wtedy bowiem nieco odświeżyć i odchudzić wygląd swojego flagowego sprzętu. Serwis Macbook pro pomimo wykonania kilku ulepszeń przez producenta, nadal bardzo często otrzymuje komputery z wadliwą klawiaturą. Pomijając niższy komfort użytkowania, bardzo problematyczne są również tzw. skoki klawiszy. Nowa konstrukcja ma ponadto niską odporność na okruchy i drobiny piasku. Kolejnym problemem jest bardzo głośna praca klawiatury, która może powodować dyskomfort w nocy lub podczas jej intensywnego użytkowania. Warto podkreślić, że naprawa Macbooka obejmuje zwykle wymianę całego top case, czyli środkowej części obudowy wraz z gładzikiem i palmrestem.

Bateria

Firma Apple oficjalnie przyznała, że niektóre model MacBooka Pro mogą mieć problemy z baterią, a konkretniej z jej przegrzewaniem się. Problem dotyczy głównie komputerów sprzedawanych pomiędzy wrześniem 2015 a lutym 2017 roku. Niektóre jednostki w wyniku nieprawidłowego działania mogą nawet stwarzać zagrożenie pożarowe, dlatego korporacja z Cupertino podjęła decyzję o nieodpłatnej wymianie baterii dotkniętych usterką. Naprawa Macbook pro jest dzięki temu bardzo uproszczona – po prostu odnosimy nasz komputer do wybranego autoryzowanego serwisu Apple i cieszymy się bezpłatną wymianą wadliwego elementu.

Jak widać, MacBooki Pro nie są bez wad. Należy jednak pamiętać, że każdy laptop wykazuje większe, bądź mniejsze błędy konstrukcyjne. Na szczęście marka Apple jest świadoma występowania problemów i oferuje aktualizacje lub darmowe naprawy urządzeń często nawet po upływie okresu gwarancyjnego.

You might also like