FirmaSpecjalistyczna.pl

Rejsy integracyjne dla firm – droga do poprawy współpracy i komunikacji w zespole

Woda przyciąga ludzi od zawsze. Dla jednych to źródło utrzymania, dla innych środek transportu, a dla całkiem sporej części ludzkości miejsce wypoczynku i relaksu. Ze wszystkich sił człowiek stara się ją opanować, wykorzystując jej życiodajną moc, próbując korzystać z jej energii i budując unoszące się na jej powierzchni pojazdy. Te ostatnie to czasami jednoosobowe łupinki a czasami pływające fortece. Każdy wybiera takie, które odpowiadają mu najbardziej. Ważne, żeby były niezawodne i komfortowe. Korzystając z dobroczynnych właściwości wody i poczucia wolności, jakie daje przebywanie na jednostce pływającej powstała idea promująca rejsy integracyjne dla firm – idealny sposób na poprawę współpracy w zespole.

Navigare necesse est

Ta łacińska sentencja mówi, że żeglowanie jest koniecznością. Dlatego organizując rejsy integracyjne dla firm korzysta się w pierwszej kolejności z żaglowców bądź jachtów. Firmy czarterowe na całym świecie oferują flotylle niezawodnych, bezpiecznych i luksusowo wyposażonych statków żaglowych wraz z doświadczonymi skipperami, czyli „etatowymi kapitanami”, którzy zarządzali już niejedną jednostką pływającą i niejedną załogą. Oddając pracowników w ich ręce i na ich pokład, można zaufać, że nie tylko będą mogli dobrze się bawić, ale również nabędą wiele cennych umiejętności, przydatnych na wodzie i na lądzie. Organizator zapewni również wszystkie działania formalne, aby rejsy integracyjne dla firm odbywały się zgodnie z przepisami dotyczącymi ruchu śródlądowego lub morskiego czy dalekomorskiego. Zaprowiantuje również statek, zapewni załogę i obsługę i zaproponuje trasę podróży. A akwenów do wyboru jest sporo – poczynając od jezior, przez rzeki aż do mórz i oceanów.

Na wodzie, czyli daleko od codzienności

Kiedy ludzie wsiadają na statek, ich codzienność zostaje na brzegu. Trafiają do odizolowanego otoczenia, które zapewnia im skupienie się na tym co tu i teraz. Dzięki temu integracja, która jest celem takiej wyprawy może być bardziej efektywna i skuteczna. Kameralna przestrzeń jachtu powoduje, że ludzie siłą rzeczy zbliżają się do siebie, nawiązują kontakt i budują więzi. Mają przed sobą jasno postawiony cel – dopłynąć do określonego punktu. Muszą więc łączyć swoje wysiłki, prowadzić zdrową współpracę opartą na zrozumieniu członków zespołu, wyszukaniu ich mocnych stron i wspieraniu się nawzajem w słabościach. Rozpoczynając taką wyprawę rzadko kto jest wytrawnym żeglarzem. I na pewno w czasie jednego rejsu nikt nim nie zostanie, ale rejsy integracyjne dla firm uczą, że nie ma rzeczy niemożliwych, że jeśli chcesz – to możesz. Dodają pracownikom wiary w siebie, która jest tak ważna w firmowym życiu, bo pozwala zamieniać sprawy beznadziejne w sukcesy. Przebywając w miejscu, z którego nie można się oddalić i gdzie wiele rzeczy robić trzeba wspólnie, ludzie zaczynają się otwierać. A dobra wzajemna znajomość członków zespołu pomaga odpowiednio przydzielać zadania, dopasowując je do sił i predyspozycji jego poszczególnych jednostek.

Rejd nigdy nie jest złym wyborem

Rejsy integracyjne dla firm to wartościowa metoda nie tylko na budowanie zespołu i zacieśnianie więzi łączących jego członków. To wspaniała przygoda, w czasie której rodzą się przyjaźnie, buduje się lojalność i odradza kreatywność. A otaczająca członków załogi zewsząd woda uspokaja, wycisza i pomaga zapomnieć o problemach dnia codziennego.

You might also like