FirmaSpecjalistyczna.pl

Monitoruj swój samochód dzięki aplikacji mobilnej TomTom MyCar

Firma Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o. jest liderem na europejskiego rynku systemów telematycznych wykorzystywanych do monitorowania pojazdów. Oferta systemów monitoringu floty firmy TomTom skierowana jest głównie do managerów flot, którzy chcą uzyskać pełną kontrolę nad wszystkimi autami służbowymi wykorzystywanymi w ich firmie. Z myślą o klientach indywidualnych, którzy także chcieli by móc cieszyć się z systemu monitoringu swojego samochodu firma TomTom Telematics stworzyła mobilną aplikację TomTom MyCar. Dzięki zintegrowaniu aplikacji z komputerem swojego samochodu, kierowca nie tylko uzyska informacje na temat podstawowych parametrów swojego auta, ale również podniesie bezpieczeństwo i komfort jazdy. By korzystać z aplikacji TomTom MyCar nie jest musicie być Państwo subskrybentami platformy WEBFLEET, działa ona niezależnie jako oddzielny produkt. Może być ona zainstalowana zarówno na smartphonach z systemem Android, jak i iPhonach.

Sprawdź zdalnie dane dotyczące swojego auta

Aplikacja TomTom MyCar daje kierowcom zdalny dostęp do wszystkich podstawowych informacji dotyczących statusu ich pojazdu. Wśród nich znajdą oni dane dotyczące ogólnych informacji o samochodzie, takich jak jego marka i model, numer rejestracyjny, rocznik produkcji, czy rodzaj paliwa jaki powinniśmy wlać do baku. Jeśli pozwala nam na to nasz model samochodu w sekcji Mój Samochód możemy znaleźć także aktualne dane na temat przebieg pojazdu, jego stany technicznego, czy poziomie paliwa w baku. Możemy także zdalnie upewnić się, czy drzwi auta są na pewno zamknięte. Aplikacja TomTom MyCar ponadto daje możliwość dokładnego zlokalizowania samochodu. ​ Funkcja „Znajdź mój samochód” wyświetla dokładną lokalizację auta na mapie oraz pokazuje jego odległość od kierowcy. Jest to świetne rozwiązanie dla kierowców, którzy korzystając z wielopoziomowych parkingów zapominają gdzie dokładnie zaparkowali swoje auto. Ponadto kierowcy mogą skorzystać z dodatkowej opcji w postaci powiadomienia o ruchu samochodu.

Zbieraj dane na temat odbytych podróży i swojego stylu jazdy.

Aplikacja TomTom MyCar kolekcjonuje i analizuje dane ze wszystkich przejechanych tras, na wybranym poziomie szczegółowości. Kierowca może także klasyfikować wybrane przejazdy według typu podróży. Na przykład może zapisywać część przejazdów jako podróże służbowe odbyte samochodem prywatnym i dzięki zapisanym danym rozliczać się z pracodawcom z poniesionych kosztów.​ Aplikacja dzięki zapisywanym danym podróży, daje możliwość analizowania swojego stylu jazdy. Pokazuje między innymi przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, ostrego hamowania, ścinania zakrętów lub pracy silnika na biegu jałowym, wskazując elementy stylu, które można skorygować, by ograniczyć średnie spalanie paliwa.

Źródło: Monitoring pojazdów Webfleet

You might also like