FirmaSpecjalistyczna.pl

Instalacja LPG w firmie i domu – to wygoda użytkowania

Inwestycja w ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie, zarówno w domu, jak i firmie, jest w ostatnich latach coraz istotniejsza. Jednak mało kiedy mówi się w tym względzie o wygodzie. A przecież komfort użytkowania jest również ważny. Dobrze dobrane ogrzewanie, które jest nie tylko tanie i przyjazne środowisku, ale jeszcze pozwala nam zaoszczędzić czas, to strzał w przysłowiową dziesiątkę. I jeśli do tej pory myśleliście, że ogrzewanie idealne nie istnieje, to byliście w błędzie.

Ogrzewanie propanem, to oszczędność i ekonomia, gdyż uwzględniając koszt inwestycji początkowej i późniejszych cen gazu okazuje się, że jest to jedna z najtańszych form ogrzewania domu. Dodatkowo takie ogrzewanie znajduje się w czołówce najbardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku form. Nie zanieczyszcza powietrza, bo nie emituje żadnych spalin oraz nie powoduje skażenia gleby, ani wód gruntowych.

Po pierwsze – bezobsługowość, ogrzewaj dom propanem

Jedną z wielu niewątpliwych zalet ogrzewania domu za pomocą gazu propan, jest wygoda. Przede wszystkim należy wspomnieć o nowoczesnych kotłach kondensacyjnych. Charakteryzują się one niemal całkowitą bezobsługowością. Wystarczy odpowiednio zaprogramować piec przez autoryzowanego serwisanta, aby przejął on kontrolę nad ciepłem w naszym domu i pozwolił nam zupełnie nie myśleć o tej kwestii. Pozwala to uniknąć również częstych wizyt w kotłowni, które niestety są koniecznością w przypadku starszych pieców, zwłaszcza tych zasilanych węglem czy drewnem. A do tego nie ma potrzeby rozpalania w piecu i straty czasu i ciepła w budynku. Po prostu w domu zawsze jest ciepło.

Dodatkowo inwestując w nowoczesny kocioł kondensacyjny możemy nie tylko dokładnie zaprogramować wybraną temperaturę, ale także otrzymujemy pewność i gwarancję minimalnych strat ciepła. Dzięki zastosowanej w kotłach kondensacyjnych technologii, zużywane jest znacznie mniej paliwa do osiągnięcia tej samej temperatury, w porównaniu ze starszymi kotłami niekondensacyjnymi. Po raz kolejny udawadniamy, że takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale również tanie.

Po drugie – czystość

Dzięki czystości w kotłowni, jaką gwarantuje korzystanie z ogrzewania gazowego, okazuje się to również doskonałym rozwiązaniem dla firm. Jednak odbiorcy prywatni z pewnością również docenią brak zapylenia w okolicy pieca – w przeciwieństwie do drewna czy węgla kamiennego, a nawet ekogroszku. Wszystkie te rodzaje opałów niestety mają bardzo poważną wadę, a mianowicie powodują zapylenie i brud tam, gdzie są przechowywane. Ponadto niezbędne jest odpowiednie miejsce, aby móc przechowywać taki opał. Zapas na pół sezonu grzewczego to już objętość małego pomieszczenia.

Natomiast w przypadku gazu nie potrzebujemy magazynować w okolicach kotłowni absolutnie żadnego paliwa. Cały zapas gazu znajduje się poza domem, w zbiorniku ulokowanym na posesji i nie tracimy cennego miejsca w domostwie.

Po trzecie – wygoda uzupełniania paliwa

Niezależnie od formy ogrzewania domu czy firmy, zawsze trzeba pamiętać o zaopatrzeniu się w odpowiednią ilość opału i uzupełnianiu jego zapasu. Jednak w przypadku ogrzewania domu gazem propan mamy do czynienia chyba z najmniej kłopotliwą formą jego uzupełniania. Otóż w przypadku drewna czy tym bardziej węgla, transportowanie opału do kotłowni wiąże się z dużą ilością brudu i zapylenia, a do tego niezbędny jest czas i ciężka praca, aby opał znalazł się w pobliżu pieca.

Natomiast w przypadku gazu propan tankowanie jest niezwykle proste i odbywa się bez żadnego wysiłku. Z odpowiednim dostawcą uzupełnianie zapasu gazu będzie wręcz dziecinnie proste. Wystarczy zadzwonić do firmy i umówić się na dogodny termin. Następnie wyspecjalizowana i przystosowana cysterna podjedzie pod dom lub siedzibę firmy i zatankuje zbiornik na gaz. Nie zajmuje to dużo czasu. Oczywiście im większy zbiornik, tym więcej czasu potrzeba na jego napełnienie. Jednak całość odbywa się sprawnie i bezproblemowo. A ponadto unikamy kłopotliwego bałaganu. Wygoda w najczystszej postaci.

Gaz propan dla firm

Dzięki wszystkim zaletom, jakie niesie ze sobą ogrzewanie budynków firmowych gazem, staje się to niemal idealnym rozwiązaniem dla firm. W szczególności małe i średnie przedsiębiorstwa będą usatysfakcjonowane taką formą ogrzewania. Co więcej, gaz może zostać wykorzystany również do podgrzewania wody użytkowej w zasobniku w okresie nie tylko zimowym a to bezpośrednio wpływa na zmniejszenie rachunków za prąd.

Źródło: LpgDirect.pl – instalacja gazowa w domu

You might also like