FirmaSpecjalistyczna.pl

Trycholog – lekarz, który zadba o Twoje włosy

0

Trycholog odsłoni przed Tobą przyczyny wypadania włosów. W przeciwieństwie do lekarza dermatologa, jest specjalistą zajmującym się tylko i wyłącznie skórą głowy i włosami. Zadaniem trychologa jest dokładna analiza stanu skóry głowy, cebulek włosów, schorzeń skórnych takich jak łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy czy łuszczyca.

Trycholog zajmuje się także poznaniem przyczyny wypadania włosów oraz dobierze indywidualny sposób pielęgnacji włosów, łącznie z poleceniem odpowiednich preparatów wzmacniających strukturę włosa jakimi są kosmetyki trychologiczne.

Kiedy odwiedzić trychologa

Gdy trapi nas problem wypadania włosów, zmiany skórne, swędzenie głowy należy udać się do trychologa. Wypadanie włosów to proces fizjologiczny, jednak nie mamy pewności, w której fazie wzrostu je tracimy i z jakich przyczyn, a jest ich wiele:

  • stres
  • problemy hormonalne
  • błędy żywieniowe
  • genetyka

Jak wygląda wizyta u trychologa

Jeżeli decydujemy się na zabieg trychologiczny, przed przystąpieniem do procedury Trycholog bada skórę głowy mikrokamerą. Bada kondycję skóry, wolne łuski oraz ich stan.

Często skóra głowy dotknięta jest chorobami takimi jak łuszczyca, łupież i łojotokowe zapalenie skóry głowy.  Włosy mogą być również osłabione lub zniszczone przez zabiegi fryzjerskie.

Do badania niezbędny jest mikrokamera, dzięki któremu trycholog jest w stanie obejrzeć skórę głowy w dwustu krotnym powiększeniu.

Podczas badania trychologicznego specjalista jest w stanie wykryć sporo schorzeń włosów i skóry głowy i określić dokładnie przyczyny wypadania włosów.

Zabieg trychologiczny zatrzyma i skutecznie zapobiegnie nieprzyjemnej chorobie jaką jest łysienie.

Jak wygląda prawidłowy stan zdrowych włosów

O zdrowych włosach i prawidłowych parametrach skóry głowy możemy mówić gdy:

  • Aż 85% włosów znajduje się w fazie wzrostu. Faza ta trwa od 2 do 8 lat.
  • Tylko 1% włosów powinno być w fazie spoczynku. Faza ta trwa 2 tygodnie.
  • 14 % włosów powinno być w fazie oderwania od mieszka włosowego. Faza ta trwa 2-3 miesiące, po tym czasie włos wypada.

Specjalista może wykonać również pierwiastkową analizę włosów. Badanie to wykrywa najczęściej wiele nieprawidłowości, określa również poziom 27 pierwiastków oraz rodzaj metabolizmu. Na podstawie badań wykonanych u trychologa, można zapobiec rozwojowi wielu chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, choroby jelit czy niedobór witamin i minerałów.

Kosmetyki trychologiczne

Kosmetyki trychologiczne to nie zwykłe, drogeryjne specyfiki naszprycowane chemią i silikonami, ale różnego rodzaju kosmetyki na bazie wyciągów ziołowych, olejków leczniczych, protein, łożysk zwierząt a nawet specyfiku, którymi odżywiane są larwy pszczół.

Trycholog dobierze kosmetyki zgodnie z potrzebom ustalonym podczas badania. Skóra głowy może potrzebować kosmetyków o działaniu odżywczym, nawilżającym, gojącym, oczyszczającym lub regulującym wydzielanie sebum. Kosmetyki trychologiczne specjalnego przeznaczenia pomogą również zniwelować niekorzystne działanie niektórych hormonów.

Stosujemy peelingi do skóry głowy oraz wcierki i ampułki odpowiednio dobrane w zależności od problemu.

Postęp cywilizacyjny, oprócz postępu techniki niesie za sobą wiele niebezpieczeństw, również dla naszego zdrowia. Obok stresu w nasze życie wdziera się chemia i zanieczyszczenia, które przenikają do naszego organizmu. Odkładanie się tych substancji w ludzkim organizmie powoduje wszelkiego rodzaju zatrucia i uniemożliwia oddychanie skórze.

Warto podejść do tematu zdrowia włosów poważnie, chociażby dlatego, że proces ich odbudowy jest długotrwały, a brak reakcji w odpowiednim czasie spowoduje zanik mieszków włosowych, który jest nieodwracalny.

Źródło: Magnific Clinique – Gabinet kosmetyczny

You might also like