FirmaSpecjalistyczna.pl

Solidne, wytrzymałe i niebanalne – meble ogrodowe z betonu

Piękne kwiaty, krzewy i drzewa to absolutna podstawa przy projektowaniu ogrodu, nie można jednak zapomnieć o ścieżkach, odpowiednim oświetleniu czy dodatkach dekoracyjnych w postaci rzeźb i innych zdobień. Trzeba jednak dodać, że w ogrodzie powinny się również znaleźć odpowiednie meble. Jednym z najciekawszych pomysłów są meble wykonane z betonu.

Meble z betonu architektonicznego: niesamowita estetyka i wyjątkowa trwałość

Decyzja o kupnie danego modelu mebla ogrodowego nigdy nie jest łatwa, ponieważ meble takie powinny być nie tylko trwałe i wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych (wszak to meble ogrodowe), ale również zadowalające od strony estetycznej i funkcjonalnej. Poza tym meble powinny być dobrane w taki sposób, aby dopełniać charakter ogrodu, podkreślać jego walory estetyczne, a nie kraść je poprzez zbytnie skupianie na siebie uwagi.

Meble wykonane z betonu architektonicznego mają zazwyczaj proste kształty (chociaż nie jest to reguła). Materiał, z którego zostały wykonane, jest często surowy w wyrazie, ale z założenia. Dzięki swojej surowej estetyce wspaniale harmonizuje się z pięknem otaczającej go roślinności w ogrodzie. Ogród z meblami z betonu spodoba się wielbicielom ogrodów pełnych harmonii, uporządkowanych i zaprojektowanych w bardzo drobiazgowy sposób.

Meble z betonu to mogą przybierać przeróżne formy. Meblem z architektonicznego betonu może więc być:

  • betonowy fotel, krzesło, stołek;
  • betonowa ławka, sofa, a nawet szezlong;
  • stół lub ława.

Prócz klasycznych mebli z betonu architektonicznego na rynku znajdują się też akcesoria z tego samego materiału: świeczniki, misy czy rabaty kwiatowe.

Trwałość mebli betonowych

Meble z betonu mają bardzo dużo zalet, a ich trwałość jest jedną z nich. Są odporne na warunki zewnętrzne (deszcz, śnieg, mróz, wysokie temperatury, promieniowanie UV), więc z całą pewnością mogą służyć jako meble całoroczne, których nie trzeba, a nawet nie należy chować w okresie jesienno-zimowym, tak jak to ma miejsce w przypadku mebli drewnianych czy plastikowych. Często meble betonowe zawierają środek, który ogranicza wchłanianie się wody.

Warto zwracać uwagę również na te meble z betonu, które przeznaczone są do wykorzystywania w pomieszczeniach mokrych lub na zewnątrz, a które pokryto specjalnym środkiem impregnującym. Preparaty takie tworzą na powierzchni mebla przeźroczystą powłokę, która ochroni go przed wsiąkaniem wody w głąb konstrukcji krzesła, stołu czy ławki betonowej.

Tak zabezpieczony model będzie odporny nie tylko na działanie wilgoci, ale także na urazy mechaniczne, które mogą się zdarzyć podczas użytkowania oraz na działanie drażniących czynników chemicznych. Produkty wykonane w ten sposób są niezwykle łatwe w czyszczeniu.

Dla kogo meble betonowe?

Meble betonowe przeznaczone do ogrodu są polecane wszystkim tym, którzy mają odmienną wizję ogrodu niż ta, którą zazwyczaj widzą, czyli bez plastikowych krzeseł i stołów, które mocniejszy wiatr potrafi z łatwością przewrócić. Meble betonowe są dla ludzi, którzy szukają trwałości na lata, zachwycającej estetyki, która jest niespotykana, a także idealnego dopełnienia ogrodu.

Betonowe meble ogrodowe to trwałość na lata i ogromne możliwości aranżacyjne. Styl ogrodu może być niemal dowolny, ponieważ takie meble z pewnością wpasują się zarówno w ogrody formalne, orientalne, a nawet stylizowane na biblijne, jaki antyczne (greckie oraz rzymskie).

źródło: jurand.pl – wyposażenie ogrodu

You might also like