FirmaSpecjalistyczna.pl

Żel intymny – czy zawsze jest potrzebny?

Lubrykanty to produkty mające za zadanie przede wszystkim ułatwić penetrację i inne formy seksualnych pieszczot poprzez nawilżenie miejsc intymnych. Dzięki właściwościom stymulującym umilają, a nawet przedłużają stosunek. Ponadto, mogą być stosowane w towarzystwie erotycznych zabawek. Obecnie masz szeroką gamę wyboru; smakowe, rozgrzewające, 2w1, które sprawdzą się również podczas masażu, na różnych bazach (wody, silikonu, olejów), dzięki czemu każdy może wybrać idealny dla siebie żel nawilżający.

Żel nawilżający – u kogo się sprawdzi?

Żele intymne będą doskonałym rozwiązaniem w przypadku występowania problemów z suchością pochwy czy kłopotów z „rozgrzaniem” podczas gry wstępnej, ale nie tylko. Lubrykanty są absolutnie niezbędne przy seksie analnym lub praktykach takich jak np. fisting. Będą świetnym urozmaiceniem również dla par, które poszukują nowych doświadczeń lub po prostu chcą zmaksymalizować przyjemność ze stosunku.

Jak wybrać lubrykant?

Poza poszczególnymi właściwościami żeli (jak ochładzające, rozgrzewające, smakowe itp.), jest parę istotnych kwestii, nad którymi musisz się pochylić. Przede wszystkim jest to baza lubrykantu. Wyróżnia się:

  • Żele na bazie silikonu – dają zdecydowanie większy poślizg, niż żele na bazie wody, są trwalsze, trudniej się wchłaniają. Będą więc dobrym wyborem, jeśli potrzebujesz mocnego nawilżenia przez dłuższy czas. Wchodzą w szkodliwą interakcję z silikonem, dlatego nie stosuj ich w połączeniu z silikonowymi akcesoriami erotycznymi. Mogą być stosowane z prezerwatywami.
  • Żele na bazie wody – mają lżejszą formułę, łatwo się zmywają, nie ma ryzyka podrażnień. Wybierz je, jeśli preferujesz delikatniejsze nawilżenie. Oczywiście żele te mogą bez obaw być stosowane zarówno z zabawkami erotycznymi, jak i prezerwatywami.

Są też żele na bazie olejów, ale rezygnuje się z tej formuły i ogranicza się do wyboru lubrykantów na bazie wyżej wymienionych grup. Te na bazie olejów są wyjątkowo ciężko zmywalnei tłuste.

Dobrze jest zastanowić się także nad marką; wybierz taką, która cieszy się uznaniem i którą przetestowało wiele osób, np. żel Durex.

Jak stosować żel intymny?

Stosowanie żelu nawilżającego nie jest niczym skomplikowanym. Wystarczy nałożyć stosowną ilość produktu na pochwę lub penisa. Na początku warto zacząć od mniejszych ilości i stopniowo dokładać, aby nie przesadzić. Pamiętaj o dokładnym zmyciu lubrykantu po stosunku, aby nie zostawił plam na ubraniach czy żeby nie doszło do infekcji i innych niepożądanych skutków, jak swędzenie czy pieczenie.

Podsumowanie: czy żel nawilżający zawsze jest potrzebny?

Nawet, jeśli Ty lub Twoja partnerka nie macie problemów z suchością pochwy bądź nie praktykujecie różnych form pieszczot, nie odmawiaj sobie dodatkowej stymulacji. Lubrykanty przedłużają stosunek, zapobiegają pękaniu prezerwatyw (ze względu na zmniejszone tarcie) i potęgują przyjemność z seksu.

You might also like