FirmaSpecjalistyczna.pl

Jakie składniki powinien zawierać krem nawilżający okolice intymne?

Pielęgnacja miejsc intymnych wymaga zachowania delikatności oraz bezpiecznego podejścia. Mowa tutaj zarówno o dobranej technice, jak również dobieranych do tego celu preparatach. Prawidłowa dbałość o miejsca intymne gwarantuje skuteczną ochronę przed czynnikami chorobotwórczymi. W jaki sposób powinna wyglądać higiena intymna? Jakie składniki obecne w kosmetykach będą w tym kontekście pomocne? Wszystkie te informacje zostały zawarte w treści niniejszego wpisu.

Higiena okolic intymnych – najważniejsze informacje

Stosując odpowiednie zasady można mieć pewność, że okolice intymne zostaną w odpowiedni sposób zabezpieczone przed bakteriami i infekcjami. Chcąc zadbać o odpowiednią higienę w tym kontekście należy nie tylko zwracać uwagę na dobór odpowiednich kosmetyków. Kluczowym okazują się również obecne w nich składniki. Co jeszcze jest ważne w przypadku prawidłowego dbania o miejsca intymne?

  • Intensywność mycia – pochwa stanowi miejsce wrażliwe, a co za tym idzie nie powinno się jej poddawać zbyt agresywnemu myciu. Zbyt częste oczyszczanie okolic intymnych może bowiem prowadzić do uszkodzenia naturalnej mikroflory, a to z kolei zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji.
  • Rodzaj kosmetyków menstruacyjnych – kobietom borykającym się z problemem nadwrażliwości okolic intymnych nie zaleca się stosowania tamponów, ponieważ wykazują się silnym działaniem wysuszającym. Uniwersalnym rozwiązaniem w tym przypadku będą podpaski wielorazowe lub kubeczek menstruacyjny.
  • Unikanie gąbek – na produktach tego typu dochodzi do szybszego gromadzenia się bakterii. Unikając stosowania gąbek można więc zapobiec powstawaniu infekcji intymnych.
  • Dobór odpowiedniej bielizny – majtki wykonane z przewiewnych materiałów, takich jak bawełna czy bambus pozwolą skórze oddychać. Dzięki temu można uniknąć rozwoju bakterii chorobotwórczych.

Kosmetyki do pielęgnacji pochwy – jakie wybrać?

Wybierając produkty do mycia i pielęgnacji pochwy warto zwrócić uwagę na ich jakość. Idealny żel czy krem do miejsc intymnych to taki, który pozwala utrzymać właściwe pH mikroflory pochwy, gwarantując tym samym zdrowe środowisko tych okolic. Krem nawilżający pochwę, a także środek myjący powinien posiadać również delikatną formułę, aby nie doprowadzić do przesuszenia wrażliwego obszaru. Jakie składniki sprawdzą się w tym kontekście najlepiej?

  • Niepokalanek pospolity – dobre źródło antyoksydantów,
  • Olej ze słodkich migdałów – nawilża, regeneruje i koi,
  • Oliwa z oliwek pochodzenia organicznego – gwarantuje odpowiednie natłuszczenie,
  • Wyciąg z kory indyjskiej – działa antybakteryjnie i łagodząco,
  • Wyciąg z rumianka pospolitego – koi i zabezpiecza przed rozwojem bakterii.

Suchość pochwy – jak można jej uniknąć?

Jednym ze skutków nieprawidłowej higieny okolic intymnych może być suchość pochwy. Ten problem może wystąpić u kobiet w różnym wieku. W takim przypadku warto udać się do ginekologa, który przepisze pacjentce odpowiedni krem na suchość pochwy. Preparat tego typu będzie zawierał składniki kojące i nawilżające, takie jak kwas mlekowy czy hialuronowy. Jego regularne stosowanie pozwoli ograniczyć przykre dolegliwości, takie jak pieczenie, swędzenie a także ból przy stosunku. Aby uniknąć tego typu problemu warto jednak regularnie dbać o prawidłową pielęgnację miejsc intymnych.

 

You might also like