FirmaSpecjalistyczna.pl

Jesienno-zimowe problemy skórne

Chłodne powietrze pojawiające się jesienią i zimą stanowią jedno ze źródeł różnego typu problemów skórnych. Niekorzystne warunki atmosferyczne mogą nie tylko być przyczyną suchej i osłabionej skóry twarzy. W połączeniu z uwarunkowaniami genetycznymi mogą wpływać również niekorzystnie na skórę głowy. Jak można zaradzić problemom skórnym występującym w okresie jesienno-zimowym?

Suchość skóry jesienią – jak sobie z nią poradzić?

Obniżona temperatura często stanowi przyczynę wysuszonej skóry, nie tylko na dłoniach, ale również na twarzy. Podobnie jak w pielęgnacji wiosenno-letniej, w chłodniejszych porach roku również należy zwrócić uwagę na odpowiednie nawilżenie skóry. Pomocne w tym zakresie okazują się dobrej jakości kosmetyki, posiadające w swoim składzie wysoką zawartość składników odżywczych. Uniwersalnym rozwiązaniem będą kremy do rąk oraz do twarzy zawierające m.in. takie substancje jak:

  • kwas hialuronowy,
  • olej ze słodkich migdałów,
  • d-pantenol,
  • gliceryna,
  • mleko pszczele,
  • mocznik,
  • PEG-400.

Dobierając pielęgnację obfitą w tego typu składniki aktywne, można skutecznie zredukować problem suchości skóry, zarówno na dłoniach, jak i na twarzy.

Nawilżanie skóry – nie tylko kosmetykami

Oprócz odpowiednio dobranych kosmetyków, pomocne okazują się również zabiegi dotleniające skórę. W gabinetach medycyny estetycznej można poddać się różnego rodzaju kuracjom regeneracyjnym i nawilżającym. Jednym z ciekawszych zabiegów jest chociażby ten wykonywany przy użyciu urządzenia HydraFacial. Uniwersalny charakter sprawia, że tego typu kuracji może poddać się osoba o dowolnym typie cery. Zabieg stanowi połączenie procesu oczyszczania i głębokiego odżywienia skóry, a polega na jej złuszczeniu, odświeżeniu i nawilżeniu podczas czterech do sześciu zabiegów w tygodniowym odstępie. Po takiej kuracji można spodziewać się efektu promiennej i wygładzonej skóry, wolnej od drobnych przebarwień czy trądziku.

Problem łysienia – jaki zabieg może pomóc?

Sucha skóra nie jest jedynym problemem podczas okresu jesienno-zimowego. W tym czasie może nasilać się również łysienie, stanowiące wstydliwy problem dla niejednego mężczyzny czy kobiety. Technologia, która może okazać się w tym kontekście pomocna to PRP Angel System. Zabieg ten bazuje na wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego, czyli naturalnej substancji uzyskiwanej bezpośrednio z krwi pacjenta. Angel System stanowi metodę prostą i bezpieczną, a jednocześnie niezwykle skuteczną, ponieważ pozwala precyzyjnie zadziałać na konkretny problem.

Osocze bogatopłytkowe stanowi zresztą substancje o uniwersalnym charakterze, a z tego powodu jest ona wykorzystywana nie tylko w zabiegach leczenia łysienia. Składnik można z powodzeniem wykorzystywać również w zabiegach skoncentrowanych wokół redukowania zmarszczek czy modelowania twarzy.

W okresie jesienno-zimowym skóra jest szczególnie narażona na chłodne powietrze oraz inne czynniki zewnętrzne. Chociażby z tego względu, w tym szczególnym czasie warto zdecydować się na skorzystanie z usług gabinetu medycyny estetycznej. Odpowiednio dobrany zabieg połączony z właściwą pielęgnacją to aspekty umożliwiające utrzymanie jędrnej i odpowiednio nawilżonej skóry.

You might also like