FirmaSpecjalistyczna.pl

Szczotki Xebec – sprawdzone narzędzia do okrawania detali

Precyzyjne, szybkie i pozbawione problemów okrawanie metali to wyzwanie stojące przed bardzo wieloma zakładami produkcyjnymi czy centrami obróbki. Wybierając narzędzia do okrawania metali trzeba wziąć pod uwagę zarówno ich precyzję i żywotność, ale także materiał z jakiego zostały wykonane. Doskonałym rozwiązaniem przy tym wyborze okazują się być szczotki Xebec. Aby jednak podjąć świadomą i przemyślaną decyzję warto zapoznać się z ich specyfiką i zaletami.

Xebec – firma z wieloletnim doświadczeniem

Xebec to firma, która w latach 90 wprowadziła na rynek obróbki różnych materiałów, przede wszystkim metali, niesamowitą innowację. Były to nowoczesne szczotki, pałeczki i osełki. Innowacją na rynku okazał się materiał, z jakiego były one wykonane. Xebec jako pierwszy wyprodukował ceramiczne szczotki. Nie tylko odkrył możliwości drzemiące w tym materiale ale także wdrożył produkcję. Od tamtego czasu stopniowo udoskonala swoje produkty, zarówno pod kątem splotu jak i kształtów, tak aby były one jeszcze skuteczniejsze i bardziej funkcjonalne.

To, co wyróżnia ceramiczne narzędzia marki Xebec od podobnych produktów konkurencyjnych firm, to brak wypełnienia tańszymi substytutami. Wypełnienie wykonane z innych materiałów może skutkować zapychaniem i obniżeniem prędkości i jakości produkcji. Szczotki Xebec wykonane są w całości z włókien ceramicznych o splocie ułatwiającym pracę w każdej pozycji i każdej płaszczyźnie. Szczególnie cenne w produktach ceramicznych marki Xebec jest fakt, że szlifowane i polerowane za ich pomocą produkty i powierzchnie nie zmieniają znacząco swoich wymiarów. Oczywiście jest to zależne od czasu pracy narzędziem.

Ceramiczne szczotki Xebec

Xebec jest producentem wysokiej jakości szczotek ceramicznych dostosowanych do wykończenia i okrawania detali. Wykonane są z włókien ceramicznych ulokowanych w dokładnie zaprojektowanych splotach. Dzięki temu produkcja jest znacznie bardziej efektywna jak i również szybsza. Również wykańczanie za pomocą szczotek Xebec gwarantuje brak zadziorów i wysoką jakość powierzchni, a co za tym idzie produkcja zostaje znacząco i wyraźnie przyspieszona. Ponadto, szczotki Xebec dostosowane są do pracy w zmechanizowanych warunkach i mogą być stosowane w połączeniu z różnorodnymi maszynami produkcyjnymi.

Ogromną zaletą włókien ceramicznych stosowanych w szczotkach Xebec jest zdolność do samoostrzenia. Jest to możliwe dzięki takiemu wykończeniu włókien ceramicznych, aby na ich końcówkach utrzymane zostały stałe właściwości ścierne. Włókna ceramiczne mają również znaczącą przewagę nad włóknami nylonowymi i drucianymi. Polega ona na przedłużonej żywotności. Jest to możliwe dzięki podwyższonej trwałości i wytrzymałości włókien ceramicznych, które utrzymują swój stały kształt i nie podlegają deformacji mimo wielokrotnego i intensywnego użytkowania.

Szczotki Xebec to korzyści dla procesu produkcji

Wykorzystanie szczotek Xebec to wyłącznie korzyści dla procesu produkcji. Zostaje on nie tylko usprawniony i przyspieszony, ale także zostaje poprawiona jego jakość. Dzięki cechom szczotek ceramicznych nie ma potrzeby dokonywania późniejszych poprawek na obrobionych już materiałach. Szczotki ceramiczne Xebec pozwalają na gratowanie powierzchni oraz ich wykańczanie i polerowanie. Dla lepszej jakości detali gratowanie dotyczy również otworów poprzecznych, a otwory wszelkiego rodzaju mogą być także wykańczane za ich pomocą. Formy i inne szczegółowe oraz skomplikowane części i elementy mogą być ponadto skutecznie i efektywnie polerowane.

Największą zaletą, często niedostępną dla innych form obróbki, jest brak zmian kształtu i rozmiaru w efekcie stosowania szczotek ceramicznych Xebec. W przypadku elementów, które muszą do siebie pasować z najwyższą precyzją, jest to cecha nieoceniona.

Szczotki Xebec w połączeniu z urządzeniami

Szczotki ceramiczne produkowane przez firmę Xebec z powodzeniem mogą być używane w połączeniu z urządzeniami CNC zarówno robotami, jak i ręcznymi. Dla lepszej efektywności pracy dostępne są takie dodatki, jak uchwyty pływające do szczotek, osłony samoregulujące szczotek, narzędzia regulujące długość szczotek oraz uchwyty BT. Dzięki nim praca jest nie tylko bardziej efektywna, ale również wygodniejsza. Warto więc skorzystać z tych rozwiązań w procesie produkcji.

Źródło: http://stmech.eu

You might also like