FirmaSpecjalistyczna.pl

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas zakupu niszczarki?

Niszczarka to urządzenie, które niezbędne jest do pracy biurowej czy prowadzenia własnej działalności. Jednak różnorodność dostępnych na rynku sprzętów sprawia, że poszczególne rodzaje przystosowane są do różnego typu działalności, a wybór odpowiedniego urządzenia pozwoli nie tylko ułatwić i usprawnić pracę, ale także zagwarantować bezawaryjność. Decydując się na zakup niszczarki do dokumentów, warto dokładniej przyjrzeć się specyfikacjom poszczególnych modeli oraz rozwiązaniom, jakie owe urządzenia oferują. Różnice cenowe pomiędzy poszczególnymi wariantami nie są na tyle duże, żeby nie móc zdecydować się na wyższy, lepiej spełniający nasze potrzeby model. 

Niszczarka biurowa dopasowana do potrzeb

Jednym z ważniejszych parametrów, na który należy zwrócić uwagę, podczas zakupu urządzenia jest niewątpliwie rozmiar. Sama wielkość niszczarki biurowej bardzo często idzie w parze z możliwościami urządzenia. Głównie chodzi o możliwość umieszczenia większej ilości kartek do zniszczenia, jednocześnie nie zwracając uwagi na koszulki czy metalowe spinacze. Profesjonalne niszczarki biurowe umożliwiają jednorazowe włożenie do podajnika nawet kilkuset stron, a dzięki zaawansowanym opcjom użytkownik ma możliwość wyboru wielkości powstających ścinek, co z kolei przekłada się na bezpieczeństwo. 

Trwały mechanizm tnący

Niszczarki do dokumentów mają jedno, główne zadanie. Mowa tu o cięciu papieru czy innych materiałów na niewielkie ścinki. Za proces niszczenia dokumentów odpowiada mechanizm tnący, na który warto zwrócić podczas zakupu urządzenia. Od rodzaju zastosowanych noży w niszczarce uzależniona jest także możliwość niszczenia innych dokumentów niż papier. Jeśli więc w firmie niszczymy bądź zamierzamy niszczyć plastikowe karty dostępu, karty bankomatowe, płyty CD czy spięte dokumenty, należy dopasować model wybieranego urządzenia do specyfikacji pracy. Warto pamiętać, że mechanizm tnący to ta część niszczarki, która stale pracuje, dlatego im dłuższa gwarancja producencka, tym oferta urządzenia lepsza.

Wydajność urządzenia

Wydajność urządzenia to kolejny kluczowy parametr przy wyborze niszczarki biurowej. W zależności od potrzeb biura i częstości używania niszczarki zdecydować możemy się na bardziej lub mniej kompaktowe rozwiązanie. Jeśli firma dość często korzysta z niszczenia różnego rodzaju dokumentów, albo ich ilości są znaczące, warto postawić na niszczarkę charakteryzującą się wysoką wydajnością. Sprawi to, że dokumenty zniszczone zostaną w znacznie krótszym czasie, a użytkownik nie będzie musiał robić przymusowych przerw technicznych wynikających z konieczności schłodzenia się urządzenia. Taki wybór pozwoli także uchronić sprzęt przed przegrzaniem.

You might also like