FirmaSpecjalistyczna.pl

iOS 14 i 14.5 – jakie zmiany zostały wprowadzone?

Producenci różnych urządzeń mobilnych przeprowadzają cykliczne aktualizacje pozwalające zoptymalizować oraz przyspieszyć ich pracę. Również firma Apple nie pozostaje w tyle i próbuje zaspokajać potrzeby swoich klientów. Jakie zmiany przyniosły ostatnie aktualizacje systemu iOS?

Co nowego w iOS 14?

W zeszłym roku pojawiła się nowa wersja systemu operacyjnego iPhone’a. Co dokładnie się zmieniło? Jedną z najważniejszych zmian jest to, że widżety wreszcie mogą pojawiać się na ekranach głównych. Wcześniej było to możliwe tylko na lewym panelu ekranu. Rozwiązanie to jest dobrze znane użytkownikom Androida. Dodatkowo widżety zostały odświeżone oraz ulepszone o funkcję stosów. Stosy w widżetach pozwalają na przewijanie ich w podobny sposób jak pulpity, aby umieścić na nich więcej informacji. Kolejną innowacją jest biblioteka aplikacji, która klasyfikuje wszystkie programy na ostatnim ekranie, aby ułatwić dostęp do tego, którego aktualnie potrzebujemy. Dodana została także możliwość aplikacji okienkowych, co pozwala na wykonywaniu kilku interakcji jednocześnie. Oprócz wymienionych wyżej funkcji ulepszone zostały memoji, wyszukiwarka, spis aplikacji, a nawet system połączeń telefonicznych. iOS w wersji 14 został wyposażony także w funkcję tłumaczeń stron za pośrednictwem przeglądarki Safari. Jest ona jednak w wersji Beta.

Aktualizacja była duża i niezwykle potrzebna. Usprawnienia takie generują niestety nowe błędy. Oczywiście Apple na bieżąco próbuje je usuwać jednak, zanim zostanie wypuszczona nowa modyfikacja naprawiająca problemy, trzeba sobie jakoś radzić. Od tego jest serwis Apple Mokotów, który zajmuje się nie tylko naprawą uszkodzeń mechanicznych iPhone’a, lecz również jego oprogramowania.

Kolejne nowości w wersji iOS 14.5

Kolejną wersją systemu iOS jest ta z numerem 14.5. Poza naprawą drobnych błędów,  modyfikacja dodała kilka ciekawych funkcji. Jak chociażby obsługa AirTagów służących do lokalizacji rzeczy typu klucze, plecak itp. Jeśli jesteś więc osobą, która często coś gubi to, jest, to opcja właśnie dla Ciebie. Jakiś czas temu na rynku pojawiła się sieć 5G. Użytkownikom Apple również była ona znana, jednak ta aktualizacja wprowadziła ją na zupełnie inne tory. Została ona ulepszona do takiego stopnia, że działa ona szybciej oraz efektywniej. Aplikacje takie jak Apple Music, Podcasty, Mapy czy nawet przypomnienia nie zostały pominięte. Zostały wzbogacone o nowe możliwości, dzięki, którym użytkowanie ich teraz jest wygodniejsze niż dotychczas.

Jak widać Apple, nie spoczywa na laurach i udoskonala swoje urządzenia. Nawet starsze urządzenia zyskują aktualizacje, jeśli ich wydajność na to pozwala. Firma podchodzi do swoich klientów z wielkim szacunkiem. Pamiętajmy, że nowe wersje systemu oznaczają większą wygodę oraz możliwości smartfona, dlatego aktualizować smartfona warto na bieżąco. W razie jakichkolwiek błędów w działaniu urządzeniu, które mogą, zaistnieć po aktualizacji do nowej wersji warto skontaktować się z autoryzowanym serwisem Apple. Jednym z takich punktów jest serwis iPhone’ów na Mokotowie w Warszawie.

You might also like