FirmaSpecjalistyczna.pl

Jak samodzielnie odgrzybić klimatyzację?

Jeżeli z wentylatorów zaczyna wydzielać się nieprzyjemny zapach, jest to sygnał, że należy wyczyścić klimatyzację. Być może do układu chłodzenia wdarł się grzyb, tudzież inne drobnoustroje. Nie wolno ignorować wszelakich sygnałów zanieczyszczenia filtra ze względu na własne zdrowie.

Metoda piankowa

Jest to tradycyjna, tania i bardzo prosta metoda odgrzybiania klimatyzacji. Jedyną wadą jest to, że potrzebna jest wprawa, aby efekt był zadowalający. Aby samodzielnie oczyścić urządzenie potrzebny będzie nam preparat grzybobójczy w sprayu. Czyszczenie możemy zacząć od strony silnika lub od wnętrza pomieszczenia. Decydując się na dezynfekcję od strony silnika preparat należy umieścić w okolicach parownika. Wtryskiwany środek dostaje się do użebrowania parownika i w ten sposób niszczy wszelakie drobnoustroje. Jeżeli chcemy wyczyścić klimatyzator od strony wnętrza, wężyk musimy wprowadzić w miejsce najintensywniejszego zasysania powietrza i przez minutę wtryskiwać tam preparat.

Metoda ultradźwiękowa

Ta metoda również jest bardzo prosta i nieco skuteczniejsza, niż powyższy sposób. Wadą tej metody jest wysoka cena urządzenia. Odgrzybiacz ozonowy wytwarza ozon za pomocą promieni UV i wysokiego napięcia. Ozon jest bardzo skuteczny, jeżeli chodzi o odgrzybianie klimatyzacji, a dodatkowo niweluje wszelakie nieprzyjemne zapachy. Urządzenie należy umieścić na desce rozdzielczej w miejscu nawiewu powietrza i podłączyć go do gniazdka. Następnie należy włączyć silnik i klimatyzację na obieg wewnętrzny. Sprzęt nastawiamy na około 60 minut zamykając wszystkie drzwi i okna i wychodząc z auta. Po upływie czasu urządzenie wyłączy się samo, a naszym zadaniem będzie dokładne wywietrzenie samochodu.

You might also like