FirmaSpecjalistyczna.pl

Nowa Honda Jazz – auto kompaktowe, ale komfortowe

Jesienią ubiegłego roku Honda zaprezentowała najnowszą odsłonę swojego najpopularniejszego samochodu z segmentu B. W odświeżonej wersji klienci dostaną Hondę Jazz wyłącznie z napędem hybrydowym, poprawiony został również – i tak wysoki już – komfort jazdy.

Samochód Honda Jazz słusznie cieszy się opinią niezawodnego auta. Wygląda na to, że najnowsze wydanie będzie również hitem, bo japoński producent proponuje nie tylko zwiększenie komfortu jazdy, ale również nowe ekologiczne rozwiązania.

Wciąż kompaktowy a jednak większy

Nowy samochód Hondy został zaprezentowany jesienią 2019 r. W Japonii występuje pod nazwą Fit, ale w wydaniu europejskim utrzymana zostanie terminologia Jazz. Na starym kontynencie pierwsze Hondy Jazz w najnowszym wydaniu powinny pojawić się w połowie 2020 r. Co istotne, utrzymane zostały wszystkie atuty tego auta: nadal jest on minivanem o dynamicznej charakterystyce. Do tej pory Honda Jazz przeznaczona była raczej do miast i dla tych, którzy pokonywali niewielkie odległości, ale dzięki poszerzeniu przednich foteli i przeprojektowaniu kanapy z tyłu auto stało się komfortowe także dla tych, którzy mają do pokonania dłuższe dystanse. Grubsza tapicerka jest trwalsza i wygodniejsza. Pasażerowie siedzący z tyłu mają bardzo dużo miejsca na nogi. Kluczem do powiększenia przestrzeni było – niestandardowe w tej klasie samochodów – zlokalizowanie zbiornika paliwa w centralnej części podłogi, pod przednimi siedzeniami.

Mimo iż wymiary nie zmieniły się znacznie, dzięki systemowi Magic Seats możliwe jest uzyskanie dodatkowej powierzchni bagażowej z tyłu poprzez postawienie tylnych siedzeń pionowo w górę bez ich składania do środka. Umożliwi to umieszczenie tam bez większych problemów dwóch rowerów dla dorosłych. Ale jeśli zajdzie potrzeba przewiezienia większych gabarytów można je również złożyć do środka, dzięki czemu uzyskuje się sporo wolnej przestrzeni.

Ekologiczne rozwiązania

Większość producentów aut zwiększa gamę samochodów z rozwiązaniami ekologicznymi. Dealer Honda będzie oferował w sprzedaży w Europie modele tylko i wyłącznie z silnikami hybrydowymi: jednym benzynowym i dwoma elektrycznymi. Co więcej, to właśnie te drugie będą napędem dominującym. Japoński producent podkreśla, że najnowsza Honda Jazz ma być autem niskoemisyjnym, a zatem udział silnika elektrycznego ma być co najmniej znaczny.

Zmiany w stylistyce

Nowe rozwiązania w Hondzie Jazz dotyczą nie tylko napędu i większego komfortu jazdy, ale również wyglądu. Zmniejszone zostały słupki przy przedniej szybie, dzięki czemu znacznie poprawiła się widoczność. Deska rozdzielcza ma minimalistyczny styl: na środku znajduje się 9-calowy ekran dotykowy, który w obsłudze przypomina smartfon, a zamiast zegarów pojawi się 7-calowy wyświetlacz TFT.

Nie tylko wersja podstawowa

Modele Honda Jazz to przede wszystkim miejskie minivany, ale producent dostarczy kilka wariantów, wśród których będzie również wersja crossoverowa do wypadów za miasto – Crosstar. Tę odmianę Hondy Jazz będą charakteryzować: relingi na dachu, unikalna konstrukcja osłony przedniej chłodnicy (tzw. grilla) oraz wodoodporna tapicerka.

Poza wymienionymi wcześniej atutami samochodu warto wspomnieć również o zwiększeniu bezpieczeństwa auta poprzez zastosowanie zupełnie nowego modelu hamowania w ruchu miejskim, który wykrywa m.in. rowerzystów i przechodniów. Dealer Honda musi jeszcze zaczekać zanim w jego ofercie pojawi się wersja Jazz piątej generacji (najprawdopodobniej w lecie 2020 r.), ale już po pierwszej prezentacji wiadomo, że na pewno znajdzie ona swoich zwolenników.

You might also like