FirmaSpecjalistyczna.pl

Jak wybrać firmę z branży cash handling?

Chociaż współczesny system finansowy w coraz większym stopniu bazuje na obrocie bezgotówkowym, lwia część transakcji nadal jest rozliczana za pomocą gotówki. Tę zaś wiele przedsiębiorstw systematycznie deponuje w banku lub transportuje pomiędzy filiami i kontrahentami. Przewożenie pieniędzy na własną rękę to ryzykowne przedsięwzięcie. Dlatego warto je powierzyć specjalistom z branży cash handlingu. Jak jednak wybrać rzetelny podmiot, który w profesjonalny sposób zajmie się konwojowaniem gotówki i inkaso?

Zakres świadczonych usług

W wyborze wiarygodnego podmiotu pomocna będzie analiza zakresu świadczonych usług. Profesjonalna firma zajmować się będzie nie tylko transportem gotówki, ale również tzw. obsługą wartości. To proces obejmujący szereg czynności, w tym przeliczanie pieniędzy, ich sortowanie, pakowanie, kontrolę jakości, składowanie i komisjonowanie. Zakończyć powinien się on przedstawieniem szczegółowego raportu z wykonanych czynności. Brak sprawozdania może stanowić pole do nadużyć, dlatego jeśli przedsiębiorstwo go nie oferuje, nie warto podejmować współpracy.

Trzecią usługą w ramach cash handlingu, którą świadczą wyspecjalizowane podmioty, jest obsługa samoobsługowych urządzeń kasjerskich, takich jak wpłatomaty i bankomaty. CHL Holding to profesjonalny podmiot, który realizuje zadania w każdym z wymienionych obszarów. Dzięki temu powierzona im gotówka jest pod pełną kontrolą.

Bezpieczeństwo pieniędzy

Przy wyborze firmy z branży cash handling jednym z głównych czynników, które należy wziąć pod lupę, jest bezpieczeństwo pieniędzy. Jego gwarantem, niezależnie od zakresu świadczonych działań, jest wiarygodna polisa ubezpieczeniowa. Profesjonalne podmioty korzystają z usług dużych i uznanych na rynku towarzystw ubezpieczeniowych, które zapewniają wypłacalność.

Uwagę należy zwrócić także na to, w jaki sposób polisa ubezpieczeniowa przedsiębiorstwa jest skonstruowana. Powinna ona w jak największym stopniu minimalizować skutki nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak utrata gotówki czy też jej kradzież.

Wysokie koszty takiej polisy sprawiają, że w praktyce stać na nią tylko liderów w zakresie obsługi gotówki, takich jak CHL Holding. Kryterium ubezpieczenia pozwala wykluczyć z kręgu poszukiwań te podmioty, które nie są w stanie zagwarantować pieniądzom należytego bezpieczeństwa.

Obowiązujące procedury i dostępna infrastruktura

Na wiarygodność przedsiębiorstwa działającego w branży cash handling wpływ mają także inne czynniki. Przyjrzeć należy się m.in. obowiązującym w firmie procedurom operacyjnym. Rzetelny podmiot nie powinien mieć żadnych obiekcji przed ujawnieniem bardziej szczegółowych informacji na temat sposobu, w jaki działa.

Pod uwagę należy wziąć także to, jaką infrastrukturą dysponuje firma. W tym przypadku chodzi nie tylko o nowoczesną i rozbudowaną flotę transportową oraz profesjonalne zaplecze techniczne, ale również innowacyjne systemy informatyczne. Ich zastosowanie pozwala usprawnić komunikację między podmiotem a zleceniodawcą oraz zwiększa bezpieczeństwo gotówki. To sygnał, że firma podchodzi profesjonalnie do realizowanych zadań.

Doświadczenie i renoma

Przeanalizować warto także staż przedsiębiorstwa. Im dłużej funkcjonuje ono na rynku, tym najprawdopodobniej większym know-how dysponuje. To zaś przekłada się na sprawniejszą realizację wszystkich procesów.

Ważny jest również wizerunek podmiotu. W dobie Internetu można go łatwo sprawdzić, przeglądając fora branżowe i opinie na temat firmy w serwisach takich jak Facebook lub Google Mapy. Jeżeli informacje w sieci okażą się niewystarczające, warto poprosić przedsiębiorstwo o rekomendacje od dotychczasowych klientów.

Jasne warunki współpracy

Na koniec należy uważnie przyjrzeć się samej umowie podpisywanej z przedsiębiorstwem. Jeśli jest ona korzystana dla obu stron, zawiera jasne warunki współpracy i nie ma w niej niezrozumiałych zapisów, nic nie stoi na przeszkodzie, by powierzyć danemu podmiotowi pieczę nad posiadaną gotówką.

CHL Holding to przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji na rynku ochrony osób i mienia, oferujące kompleksowe usługi z zakresu cash handlingu, w tym m.in. konwojowanie gotówki czy też obsługę wpłatomatów. To rzetelny partner, któremu możesz zaufać.

Źródło: CHL Holding – obsługa gotówki

You might also like