FirmaSpecjalistyczna.pl

Jak negocjować prowizję w kredycie hipotecznym?

W ostatnich dekadach stale rośnie liczba osób ubiegających się o kredyt mieszkaniowy. Obecnie już ponad dwa miliony Polaków posiada na swojej głowie hipoteki. Jeśli właśnie starasz o finansowanie zakupu własnego mieszkania, z pewnością zastanawiasz się, jak obniżyć koszty zaciąganego kredytu. Z pomocą przyjdzie Ci skorzystanie z usług profesjonalnego eksperta kredytowego. 

Na czym tak naprawdę zarabia bank? 

Żeby myśleć o obniżeniu kosztów kredytu, warto sobie najpierw uświadomić na czym najbardziej zarabia bank. Musisz wiedzieć, że podstawowym elementem, mającym wpływ na oprocentowanie kredytu jest jego marża. Wybierajmy zatem te kredyty, które oferują jak najniższą. Drugim elementem, który ma wpływ na rzeczywisty koszt kredytu jest jego prowizja. To jednorazowa opłata, którą bank inkasuje od kredytobiorcy w zamian za udzielenie mu pożyczki. I tak naprawdę nie ma na rynku takich kredytów, których bank udziela bez prowizji. Możesz być pewien, że kredyty, które bank reklamuje jako te bez prowizyjne, obarczone będą innymi dodatkowymi kosztami, jak np. ubezpieczenie na życie. 

Myśląc o tym, by wybrać tani kredyt hipoteczny, musisz porównać oferty wielu banków i wybrać tą najlepszą. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż nie każdy kredytobiorca będzie miał wysokie obeznanie w dostępnym na rynku gąszczu ofert bankowych. Skomplikowane mogą się też okazać pojęcia z terminologii finansowej. Nie ma się jednak czym martwić, gdyż o pomoc zawsze możesz poprosić dobrego doradcę kredytowego.

Jak obniżyć koszty prowizji bankowych? 

Najważniejsza informacja – twój kredyt z pewnością nie będzie droższy, gdy skorzystasz z usług doradcy. Za jego pracę zapłaci bank, na którego usługi się zdecydujesz. Co więcej, dobry ekspert finansowy podpowie Ci co zrobić, by koszty kredytu były jak najniższe. Porówna dla Ciebie oferty wielu banków i przedstawi takie, które będą dla Ciebie najkorzystniejsze. Doradca kredytowy będzie również w Twoim imieniu negocjował wysokość prowizji bankowych. Tu działa prosta zasada – im większy kredyt zaciągasz, tym większe masz pole do negocjacji z bankiem. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie banki będą skłonne do negocjacji swojej prowizji. Na rynku jest jednak wiele ofert, w których standardowa prowizja jest nieco zawyżona i tu dobry ekspert finansowy wynegocjuje dla Ciebie jej znaczne obniżenie. Niższą prowizję możesz też wywalczyć gdy kupujesz nieruchomość na rynku pierwotnym, bądź jeśli posiadasz tzw. wolny zawód. Negocjacje kredytów hipotecznych nie należą do prostych czynności, ale ekspert finansowy doskonale wie jak obniżyć koszty prowizji bankowych. 

You might also like