FirmaSpecjalistyczna.pl

Wakacyjny wyjazd zagraniczny bez znajomości języka angielskiego – jak się przygotować?

Znajomość języka angielskiego pozwala na swobodną komunikację niemal w każdym miejscu na świecie. Wakacyjne wyjazdy zagraniczne są zatem doskonałym pretekstem do tego, by opanować tę umiejętność.

Popularne destynacje

Tegoroczne badania przeprowadzone przez Ipsos Polska dowodzą, że Grecja i Chorwacja wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród polskich turystów. Według szacunków to właśnie do tych krajów podobnie jak w latach poprzednich przybędzie najwięcej Polaków. Oprócz tego w czołówce znajdują się również jak Hiszpania, Włochy i Bułgaria. Pomimo tego, że każdy z tych krajów może poszczycić się własnym językiem urzędowym, znajomość uniwersalnego sposobu komunikacji, jakim jest angielski, będzie bardzo wskazana. Anglojęzyczna obsługa hotelu, menu w języku angielskim czy angielski przewodnik po muzeum to standard we współczesnym świecie. Urlopowicze bez odpowiednich umiejętności językowych mogą być zatem narażeni na większy stres. Aby zapewnić sobie spokojny wypoczynek za granicą, warto odpowiednio wcześnie rozpocząć naukę, wybrać jej odpowiednią formę oraz określić swój poziom znajomości języka angielskiego. W tym przypadku najpopularniejsza będzie samodzielna nauka lub wakacyjne i intensywne kursy językowe.

Nauka języka angielskiego na własną rękę

Samodzielna nauka języka angielskiego jest zwykle tańsza niż kompleksowy kurs w szkole językowej (o ile zamierzamy korzystać z darmowych źródeł informacji, takich jak biblioteka czy internet). Jest to jednak metoda bardziej czasochłonna ze względu na nadmierną ilość materiału wynikającą z braku odpowiedniej selekcji oraz niemożność weryfikacji swoich umiejętności. Co więcej, przygoda z językiem obcym pozbawiona nadzoru lektora sprzyja powstawaniu błędów i ich utrwalaniu w procesie przyswajania wiedzy, których późniejsza korekta może okazać się niezwykle trudna.

Profesjonalne kursy językowe

Renomowane szkoły językowe mają w swojej ofercie wakacyjne kursy językowe, a profesjonalni lektorzy znają realia zagranicznych wyjazdów wypoczynkowych. Formuła zajęć jest zatem odpowiednio dopasowana do potrzeb uczestników kursu. Tematyczne słownictwo, podstawowe zagadnienia gramatyczne czy intensywne konwersacje to tylko niektóre zagadnienia, które mogą znacząco podnieść nasz ogólny poziom znajomości angielskiego. Wakacyjne kursy językowe są zwykle dostępne w trybie regularnym lub intensywnym, więc wymiar godzinowy można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Należy zaznaczyć, że ukończenie wakacyjnego kursu jest dobrym wprowadzeniem do dalszej przygody z językiem angielskim, lecz wymaga kontynuacji na gruntownych, kompleksowych kursach języka angielskiego. Wakacyjny kursy językowe z całą pewnością są dobrą okazją na zyskanie pewnej orientacji w języku angielskim bezpośrednio przed zagraniczną podróżą.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest intensywny kurs angielskiego, który pozwala stosunkowo szybko przełamać barierę językową. W takim przypadku lektorzy stosują nieco odmienne metody nauczania niż nauczyciele w szkołach publicznych czy prywatni korepetytorzy – grupy zajęciowe są z reguły mniej liczne i podzielone ze względu na poziom językowy uczestników, a podejście do komunikacji w tym języku jest niezwykle praktyczne.

Językowa pomoc za granicą

Osoby, które z jakiegoś powodu nie mogą zapisać się na kurs, a do tego nie mają czasu, żeby opanować język na własną rękę, powinny przygotować przed wyjazdem kilka podstawowych gadżetów. Nieocenione okażą się podręczne fiszki z codziennymi zwrotami i podstawowymi słówkami. Popularne „rozmówki” można z powodzeniem zastąpić internetowym słownikiem lub tłumaczem w telefonie. Czasem warto też sięgnąć po uproszczoną aplikację na telefon, która w trakcie spożywania posiłków czy podróży wzbogaci nieco nasze słownictwo. Jeżeli nie posługujemy się płynnie językiem angielskim, powinniśmy dokonać rezerwacji noclegu jeszcze w kraju, wydrukować mapkę najbliższej okolicy czy zaopatrzyć się w polski przewodnik po największych atrakcjach danego regionu.

Wakacje w pełni (angielskie)

Wysiłek włożony w naukę języka przed wakacjami nie jest tylko doraźną inwestycją, ale z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości. Do rozpoczęcia kolejnych wakacji został prawie cały rok. Jeżeli w tym sezonie spóźniłeś się z decyzją o rozpoczęciu nauki, zaplanuj kolejny wyjazd w taki sposób, żeby znaleźć czas na intensywny kurs angielskiego, wakacyjny kurs angielskiego lub samodzielną naukę w domu.

You might also like