FirmaSpecjalistyczna.pl

Półkolonie językowe dla dzieci – czym są i dlaczego warto zapisać swoje dziecko?

Zbliża się okres wakacyjny dla dzieci. Mali uczniowie z uśmiechem na ustach kończą rok szkolny i rozpoczynają beztroski dwumiesięczny czas odpoczynku. To, co dla dzieci jest frajdą, rodzicom może spędzać sen z powiek. Rzadko zdarza się, aby opiekunowie mogli przebywać w tym okresie wraz ze swoimi dziećmi, ponieważ w tym czasie wypełniają swoje obowiązki zawodowe. W przypadku młodszych dzieci problem jest tym większy, że wymagają one opieki przez cały czas nieobecności rodziców. W grę wchodzą babcie, dziadkowie albo opiekunki. Wszystko zależne jest od budżetu, odległości od niezastąpionych dziadków i wielu innych czynników. Alternatywą dla zorganizowania wolnego czasu swoim dzieciom są półkolonie, chociażby językowe, które jednocześnie pozwalają dzieciom aktywnie spędzić czas wśród rówieśników. Półkolonie organizowane przez szkoły językowe, oprócz zabawy i opieki, posiadają ważny walor edukacyjny.

Półkolonie – czym są?

Półkolonie nawiązują do tradycyjnych kolonii, z tą różnicą, że dziecko nie nocuje w placówce organizującej turnus. Ten rodzaj aktywności sprawdzi się szczególnie w przypadku młodszych dzieci, które przejawiają silne przywiązanie do swoich rodziców, a wyjazd z noclegiem byłby dla nich dużym stresem. Uczestnicząc w półkoloniach, doświadczają podobnych atrakcji i przeżyć, jednak nie muszą być narażone na dłuższą rozłąkę z rodzicem, ponieważ każdego popołudnia wracają do domu. Półkolonie to również oszczędność pieniędzy dla rodziców, ponieważ turnusy są znacznie tańsze niż tradycyjne kolonie wyjazdowe. Tego typu zajęcia organizowane są najczęściej na terenie miasta, dzięki czemu rodzice mogą swobodnie odwozić dzieci na zajęcia przed pracą i odbierać po jej zakończeniu.

Półkolonie językowe – zalety

Niepodważalną zaletą uczestnictwa w półkoloniach językowych jest nauka języka w atrakcyjnych warunkach. Dzieci, często zniechęcone żmudnym programem nauczania w szkolnych ławkach, z przyjemnością korzystają z nowoczesnych rozwiązań przystosowanych do ich możliwości rozwojowych. Zajęcia prowadzone są w bardzo przystępny sposób, poprzez zabawę i aktywności. Oprócz nauki języków, często dwóch, podczas półkolonii odbywają się też zajęcia plastyczne, eksperymenty naukowe oraz zabawy animowane. Dzieci wychodzą na spacery i place zabaw, a także mają czas na swobodna zabawę. Program zajęć zależny jest od indywidualnego od danej szkoły językowej. Dzieci oprócz języka, dowiadują się ciekawostek dotyczących kultury danego kraju, mogą poznać tradycyjne potrawy, a nawet spotkać z native speakerem. Oprócz tego, przez cały czas podlegają opiece przygotowanych do tego nauczycieli, którzy nie tylko próbują przekazać zawiłości obcego języka, ale przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo uczestników półkolonii. Dzieci maja zapewnione posiłki w trakcie trwania turnusu. Grupy dzieci podzielone są najczęściej ze względu na wiek, by dopasować program zajęć do umiejętności dziecka.

Korzyści płynące z udziału w półkoloniach są niezaprzeczalnie duże. Poczynając od zapewnienia dziecku atrakcyjnie spędzonego czasu z możliwością nauki języka, poprzez zagwarantowanie opieki wykwalifikowanych nauczycieli i opiekunów, kończąc na zdrowych i pożywnych posiłkach. Półkolonie językowe to idealny pomysł na spędzenie czasu wakacyjnego przez dzieci.

Inspirowane: archibald.pl – konwersacje angielski

You might also like