FirmaSpecjalistyczna.pl

Rolety zaciemniające – wady i zalety

Urządzanie mieszkania to najczęściej ogromne wyzwanie. Chcemy zaplanować każdy szczegół. Warto zadbać o odpowiedni wystrój okien. Dobrze, by ich aranżacja spełniała również swoją praktyczną funkcję.  Właśnie dlatego coraz chętniej wybieramy rolety zaciemniające. Czy warto je zakupić? W tym artykule poznasz wszystkie plusy i minusy takiego rozwiązania.

Rolety zaciemniające – opcje dostępne na rynku

Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje rolet zacieniających. Pierwszym modelem są produkty podgumowane, które wykonuje się z materiału, jakim jest blackout. Z jednej strony takiej rolety znajduje się specjalna guma, a z drugiej strony znajdziemy materiał. Takie połączenie gwarantuje nieprzepuszczalność światła oraz pożądane zacienienie. Drugim rodzajem są natomiast rolety odbijające światło. Dzięki temu możliwe będzie całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Jest to natomiast możliwe dzięki tkaninom pokrytym aluminium, masą perłową lub srebrem. Oba rozwiązania bardzo chętnie wybierane są przez osoby, które urządzają własne mieszkanie.

Zalety rolet zaciemniających

Przede wszystkim warto skupić się na licznych korzyściach, które płyną z takiego zakupu. Rolety zaciemniające efektywnie zapobiegają nieprzyjemnemu nagrzewaniu się pomieszczeń. Skuteczność takiego działania podawana jest w wysokości aż 90%. To nieoceniona ulga w upalne dni. Zakup takiego produktu wpływa również na swobodę w regulacji nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń. Oznacza to, że bez problemu osiągniesz oczekiwany stan naświetlenia w salonie czy w sypialni. Doskonale wiemy, że do pierwszego pomieszczenia warto wpuścić więcej światła. Sypialnia natomiast kojarzy się z cieniem i odpoczynkiem.

Pisząc o zaletach takich rolet, nie można zapomnieć również o niezmiernej łatwości w utrzymaniu czystości. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją od producenta, a ich żywotność i czystość będą cieszyć każdego dnia. Natomiast sam montaż jest identyczny, jak w przypadku tradycyjnych rolet. Dzięki temu w szybki sposób poradzisz sobie z zamontowaniem sprzętu, a całość zajmie dosłownie kilkanaście minut.

Czy są jakieś wady?

Dokonując zakupu, warto zapoznać się również z potencjalnymi minusami danego rozwiązania. Czy rolety zaciemniające posiadają jakiekolwiek wady? Wydatek związany z tym konkretnym rodzajem rolet będzie wyższy niż w przypadku standardowych modeli. Oczywiście jest to związane z paletą dodatkowych funkcjonalności, które otrzymujemy, dokonując takiego zakupu. Warto również wspomnieć, że w takim przypadku można liczyć na zdecydowanie mniejszy wybór. Paleta kolorów nie jest tak szeroka jak dla zwykłych rolet, co może utrudnić aranżację Twojego wymarzonego wnętrza. Dodatkowo, takie rolety tuż po zamontowaniu wydzielają specyficzny zapach. Jest on dość mocny i wyczuwalny przez kilka dni po montażu.

Rolety zaciemniające to bardzo ciekawe rozwiązanie dla domu, które warto rozważyć. Z całą pewnością przynosi ono więcej korzyści niż potencjalnych wad. Sama ochrona przed promieniami słonecznymi potrafi przynieść prawdziwą ulgę. Jednocześnie wybierając sprawdzonego producenta, zakupisz produkt, który będzie Ci służył przez długie lata. To natomiast ograniczy przyszłe wydatki związane z zakupami firan lub zasłon.

You might also like