FirmaSpecjalistyczna.pl

Psia miska jeździ podczas posiłku? Jest rozwiązanie!

Posiadanie psa bądź kota w domu oraz zwierzęce towarzystwo niesie ze sobą bardzo wiele pozytywnych skutków dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Nie bez powodu liczne badania przeprowadzone wśród właścicieli czworonogów wskazują, że osoby mające regularny kontakt ze zwierzęciem domowym cechuje nie tylko niższy poziom stresu (mierzony między innymi na podstawie poziomu kortyzolu, czyli hormonu stresu w organizmie), ale również większa ogólna radość z życia. Niewątpliwie pies czy kot w domu to nie tylko duża przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek, o czym warto jest pamiętać.

W jaki sposób podawać psu jedzenie?

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego właściciela psa jest odpowiedni sposób żywienia czworonożnego przyjaciela. Warto jest wybierać dobrze zbilansowane karmy, które zapewniają zwierzęciu nie tylko odpowiednią ilość składników odżywczych i kalorii, ale również niezbędne witaminy czy minerały. Nie bez znaczenia jest również wybór miski dla psa – nie powinna ona być zbyt duża, ani zbyt mała. Jej rozmiar warto jet dopasować pod kątem konkretnego zwierzaka – rasy, wagi oraz upodobań. W większości przypadków najlepiej sprawdzają się miski metalowe bądź ceramiczne – są stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości, a niewątpliwą ich zaletą jest fakt, że można je bez trudu myć w zmywarce.

Niektóre psy mają tendencję do przesuwania miski po całym pomieszczeniu. Wynika to najczęściej ze zbyt łapczywego i szybkiego jedzenia (w tym przypadku warto również rozważyć zakup mat spowalniających do jedzenia) bądź są skutkiem zbyt śliskiej powierzchni podłogi (chociażby w przypadku płytek bądź kafelek, które są najczęściej wykorzystywane w kuchni, gdzie większość psów spożywa swoje posiłki). Rozwiązaniem tego rodzaju problemu jest zastosowanie maty, która zapobiega przesuwaniu się psiej miski po podłodze. Na rynku jest bardzo szeroki wybór tego rodzaju gadżetów. Przy zakupie warto jest zwrócić uwagę nie tylko na wielkość oraz rodzaj zastosowanych materiałów do produkcji, ale przede wszystkim na kwestię ekologii oraz zdrowia. Mata antypoślizgowa pod miskę dla psa (w szczególności dla szczeniaków oraz dla ras psów, które mają tendencję do gryzienia bądź niszczenia) powinna być wykonana z materiałów, które w przypadku niefortunnego zjedzenia przez czworonoga nie spowodują przykrych konsekwencji zdrowotnych czy zatrucia. Warto więc wystrzegać się zakupu mat czy innych psich gadżetów z niepewnych źródeł – kwestia bezpieczeństwa zwierzaka jest priorytetem, a za niższą ceną niektórych produktów stoją kiepskiej jakości materiały czy toksyczne farby.

You might also like