FirmaSpecjalistyczna.pl

Jakie tkaniny na zasłony wybrać do pokoju dziecięcego?

Podczas wyboru zasłon do pokoju dziecka trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych elementów. Jednak nic tak nie wpływa na wystrój tego pomieszczenia jak zasłony. Przede wszystkim powinny być one ładne i praktyczne. Walor dekoracyjny będzie miał szczególne znaczenie jeśli chodzi o aranżację tego pomieszczenia.

Zasłony dobrane do upodobań dziecka

Niezwykle rzadko można spotkać w dziecięcym pokoju jednokolorowe zasłony. O wiele lepiej prezentują się tkaniny z ciekawymi wzorami. Rodzice najczęściej decydują się na produkty z bajkowymi bohaterami. Wybierając zasłony, można też kierować się zainteresowaniami malucha. Dla chłopczyka można zakupić produkty w samochody, piłki czy rakiety. Dziewczynkom z pewnością spodobają się misie, kwiatki lub kotki. Biorąc pod uwagę walor praktyczny zasłon, warto pamiętać, że będą one używane nie tylko w nocnej porze, ale również w ciągu dnia. Zwłaszcza młodsze dzieci lubią sobie pospać po posiłku. Z tego powodu tkaniny na zasłony powinny hamować dopływ światła nawet w słoneczny dzień. Dobrym wyborem będzie materiał typu blackout.

Kolor zasłon

Wybierając kolor zasłon do pokoju dziecięcego, dobrze jest postawić na pastele, barwy jasnoszare lub écru. Trzeba jednak pamiętać, by kolorystycznie dopasować je do całości pomieszczenia. Jeżeli pokój posiada ściany w mocnych kolorach, to z pewnością zasłony o delikatnych barwach nie wpasują się w całość. Z kolei przy jasnych lub delikatnych barwach ścian zawieszenie granatowych zasłon nie będzie najlepszym pomysłem. Należy pamiętać, że sposób urządzenia wnętrza dziecięcego pomoże naszemu milusińskiemu wybierać w przyszłości dekoracje okienne, które będą idealnie pasować do aranżacji całości. Warto więc dołożyć starań by nasza pociecha uczyła się od najmłodszych lat gustownego wystroju wnętrz. Dzięki temu w przyszłości uniknie wielu błędów.

Krótkie czy długie zasłony?

Przy zakupie zasłon do pokoju dziecka warto zwrócić uwagę na materiał. Dobrym wyborem będą produkty z lnu lub bawełny. Jeżeli zależy nam na tym, by nie przepuszczały światła, to z pewnością sprawdzi się tafta. Jaka długość zasłon będzie odpowiednia do pokoju dziecka? Na ogół przyjmuje się, że im dłuższe zasłony, tym lepiej będą się prezentować. W salonie z pewnością nie zawiesimy krótkich zasłon. Podobnie rzecz się przedstawia z sypialnią. Jednak w pokoju malucha należy się kierować rozsądkiem. Jeżeli zawiesimy zbyt długie zasłony, to dziecko może brać ochota, by za nie ciągnąć. Trzeba też pamiętać, że długie wersje mogą zabierać cenne miejsce, w którym może stanąć komoda lub biurko.

Zasłony do pokoju dziecięcego, to niezwykle efektowna dekoracja. Trzeba je dobrać pod względem kolorystycznym, by pasowały do całości. Ważny też będzie rodzaj materiału. Należy przy tym pamiętać, że krótsze zasłony będą bardziej bezpieczne dla dziecka.

You might also like