FirmaSpecjalistyczna.pl

Jak wybrać zapach do mieszkania? Wskazówki

Czy wiesz, że ludzki nos ma około 40-50 milionów receptorów węchowych? To właśnie one przekazują informacje o otaczającym nas zapachu do mózgu, a ten decyduje o towarzyszących temu emocjach. Warto wspomóc ten zgrany duet i zatroszczyć się o zapach, który korzystnie wpłynie na nasz nastrój! Wybierz więc odpowiedni zapach do mieszkania w zależności od tego, jakiego wsparcia potrzebujesz i jaką atmosferę chcesz stworzyć.

 

Zapachy mają swoje nastroje

Najważniejszą i najbardziej oczywistą wytyczną, którą należy kierować się przy wyborze odświeżacza powietrza do mieszkania są nasze preferencje zapachowe. To, czy zaiskrzy między nami a konkretnym aromatem czuć od pierwszego… wdechu. Szkoda jednak nie wykorzystać właściwości, jakie posiadają zapachy. Ich moce – nie tylko wpływające na atmosferę, ale i zdrowie – znali już starożytni. Jakim więc zapachem otaczać się, kiedy chcemy utrzymać energię na najwyższym poziomie, a jakim, kiedy potrzebujemy wyciszenia i relaksu?

 

Wetiwer dla stęsknionych natury

Nic nie uspokaja tak, jak spacer wśród zieleni. Esencja używanego w Indiach do tworzenia aromaterapeutycznych wachlarzy wetiweru, nazywana jest olejem spokoju. Aby wypełnić nasz dom równowagą, nie musimy wkładać tyle wysiłku, co dalecy, indyjscy sąsiedzi i wachlować się kłączami tej cennej rośliny. Wystarczy, że będziemy pamiętać o wkładzie do automatycznego odświeżacza powietrza.

 

Wyciśnij energię ze świeżej limonki!

Do jednych z najlepiej pobudzających naszą energię i chęć do działania zapachów zdecydowanie trzeba zaliczyć limonkę i wszelkie nuty cytrusowe. Walory cytrusowych aromatów nie kończą się na ich energetyzującym działaniu. Zapach limonki będzie odpowiedni latem, ponieważ przynosi uczucie orzeźwienia. Tę rolę zapachowego chłodzenia świetnie spełni odświeżacz powietrza, którego patyczki rozprowadzą aromat cytrusów po naszym wnętrzu.

 

Magnolia i frezja, czyli domowy ogród zapachów

Delikatne i nienachalne aromaty kwiatowe to jedne z najbardziej uniwersalnych zapachów. Jest zatem duże prawdopodobieństwo, że zapach przypadnie do gustu większości naszych gości.

 

Otulający słodki bursztyn

Odwrotne efekty od ochładzających cytrusów przyniosą aromaty wanilii i cynamonu. Pomieszczenia pachnące korzennie wydawać się będą cieplejsze i przytulniejsze. Jeśli zależy nam na stworzeniu w mieszkaniu kameralnej atmosfery, ustawiony w pomieszczeniu odświeżacz powietrza o takich nutach zapachowych na pewno pomoże osiągnąć efekt. Pomimo egzotycznego pochodzenia cynamonu i wanilii, są to też zapachy najsilniej odwołujące się do węchowej pamięci, przywołujące tak ciepłe wspomnienia jak świeżo pieczone ciasto czy czasy dzieciństwa. Mniej zmysłową, ale równie istotną cechą wanilii i cynamonu jest to, że bardzo nie lubią go owady, omijające pachnące nimi wnętrza szerokim łukiem.

 

Dzika jeżyna i owoce lasu dla głodnych wakacji

Owocowe nuty w odświeżaczach powietrza świetnie sprawdzą się w momentach, w których potrzebujemy wytchnienia od codziennych obowiązków. Może to być więc idealny zapach również w miejscu pracy.

 

Bananowo-kokosowy shake

Okazuje się, że połączenie kokosu i banana sprawdza się nie tylko w kuchni. Pachnące tą mieszanką wnętrze na pewno przypadnie do gustu fanom letnich miesięcy – najlepiej spędzonych na ciepłych, egzotycznych wyspach. Nieważne, czy chcemy przywołać odrobinę wakacyjnych wspomnień w środku zimy, czy spotęgować urok wakacyjnych dni, zapach bananów i kokosu na pewno wprawi każdego w błogi nastrój rajskich wysp.

 

Dyfuzor czy patyczki?

Podczas wyboru odświeżacza powietrza do naszego mieszkania dylemat dotyczy nie tylko kompozycji zapachowej. Musimy również zastanowić się, czy wolimy klasyczny spray, czy aromatyczne patyczki zanurzone w olejku zapachowym. Na korzyść odświeżaczy, których patyczki wypełniają nasze pomieszczenia zapachem, mogłaby działać długotrwałość i brak konieczności naszego zaangażowania. Jednak od kiedy o rozpylaniu sprayu pamięta za nas wkład do automatycznego odświeżacza powietrza, pomiędzy tymi typami odświeżaczy znów jest remis. Jeśli zależy nam by odświeżacz cieszył też oczy, warto skusić się na efektowny wygląd patyczków zapachowych, których ilością możemy kontrolować natężenie zapachu (np. dostosowując go do wielkości pomieszczenia). Z drugiej strony design automatycznych odświeżaczy powietrza jest na tyle współczesny, że nie ma konieczności ukrywania go w kątach domowych przestrzeni. Skupmy się więc na zapachach i poszukiwaniach tych przywołujących najmilsze uczucia!

You might also like