FirmaSpecjalistyczna.pl

Jak ułatwić sobie sprzątanie po remoncie?

Remont zawsze powoduje w domu spory bałagan, który trzeba jak najszybciej posprzątać. Duża ilość pyłu na podłogach, pomazane farbą okna czy zacieki na framugach drzwiowych to tylko niektóre problemy, z jakimi musi mierzyć się inwestor, odbierając mieszkanie po remoncie. Co zrobić, by szybko doprowadzić dom do perfekcyjnej czystości? Jakiego sprzętu warto użyć, by maksymalnie przyspieszyć prace? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Mycie okien wcale nie musi być trudne

Doczyszczenie okien po remoncie wcale nie musi być trudne, pod warunkiem, że wcześniej odpowiednio je zabezpieczyliśmy. Warto do tego celu wykorzystać folię i nakleić ją na całe okno za pomocą taśmy malarskiej. Oczywiście sposób ten nie sprawi, że całe okna wraz z ramami będą po remoncie idealnie czyste, ale mocno ograniczy zabrudzenia, a dzięki temu podczas sprzątania nie trzeba będzie się specjalnie męczyć. Delikatne zabrudzenia doskonale zmywa się zwykłą szmatką, a jeśli chcemy maksymalnie ułatwić sobie pracę, z pomocą przyjdzie specjalna myjka do okien Karcher, która działa niczym niewielki odkurzacz, wciągając nadmiar wody wraz z brudem. Skorzystanie z tego urządzenia sprawia, że mycie okien staje się banalnie proste i bardzo szybkie. Ważną jego zaletą jest fakt, że nadaje się nie tylko do prac po remoncie, ale także codziennej pielęgnacji stolarki okiennej.

Uwaga na pył po szlifowaniu ścian

Podczas szlifowania gładzi gipsowej powstaje spore zapylenie, które osadza się na podłogach. Naturalnym odruchem jest wyciągnięcie domowego odkurzacza i próba posprzątania bałaganu, ale musimy pamiętać, że domowy sprzęt nie nadaje się do takich prac. Nie jest on wyposażony w odpowiednie filtry i sprzątanie pyłu w najlepszym wypadku spowoduje ich zatkanie i unieruchomieniu odkurzacza. W najgorszym może dojść nawet do awarii. Jeśli chcemy w bezpieczny sposób sprzątnąć takie zabrudzenia, warto wyposażyć się w przemysłowy odkurzacz Karcher, bo został on zaprojektowany w taki sposób, że bez trudu poradzi sobie z każdym brudem. Nie ma więc problemu, by za jego pomocą posprzątać mieszkanie z pyłu lub mniejszego gruzu powstałego na skutek skuwania tynków.

Podsumowanie

Sprzątanie po remoncie może być prawdziwym koszmarem, jeśli wcześniej we właściwy sposób nie zabezpieczymy domu. Zastosowanie folii maskujących, obklejenie newralgicznych miejsc taśmą — to wszystko może sprawić, że później prace porządkowe będą zdecydowanie łatwiejsze. Oczywiście nie wszystko da się zabezpieczyć, a największy problem mają właściciele domów jednorodzinnych, bo podczas remontu musieliby oni zadbać nie tylko o zabezpieczenie wnętrza, ale także podjazdu, czy fragmentów elewacji. Zamiast tego mogą jednak wyposażyć się w specjalistyczny sprzęt taki jak myjka ciśnieniowa Karcher i przeprowadzić gruntowne mycie kostki brukowej, które przebiega bardzo szybko, ale tylko pod warunkiem, że dysponujemy odpowiedniej jakości urządzeniem, a wspomniana wcześniej myjka wydaje się najlepszym rozwiązaniem, by w profesjonalny sposób zadbać o zewnętrzne powierzchnie takie jak podjazd czy elewacja budynku.

 

You might also like