FirmaSpecjalistyczna.pl

Jak oświetlić taras?

Nadciągające ciepłe dni to czas porządków przeprowadzanych wewnątrz domu, a także na opuszczonym przez zimę tarasie. Wizja letnich wieczorów spędzanych na pięknie urządzonym tarasie jest kusząca, a oprócz wybrania mebli ogrodowych czy kwitnących roślin, elementem dodającym tej części naszych domów uroku jest odpowiednie oświetlenie. Z tego artykułu dowiesz się, jakie oświetlenie wybrać, aby zamienić taras w czarujące miejsce.

Lampy stojące zewnętrzne LED

Rodzajem oświetlenia, który dopasowuje się do każdego stylu tarasu, są minimalistyczne stojące lampy LED. Do wyboru mamy np. stojące kule o różnych średnicach, które ułożyć możemy w dowolnej kompozycji, w zależności od przestrzeni, jaką dysponujemy. Pięknie prezentują się w nocy, kiedy przypominają świetliste punkty na niebie. Lampy LED dostępne są też w klasycznych kształtach stojących lampek, które spotykamy w domu, z tą różnicą, że świecą całą swoją powierzchnią, dzięki czemu zapewniają bardzo oryginalny i interesujący dodatek na tarasie. Omawiane lampy możemy wybrać w wygodnej wersji na baterię oraz w wersji przewodowej w zależności od potrzeb.

Łańcuch świetlny

Kiedyś łańcuchy świetlne kojarzyły nam się głównie ze świętami Bożego Narodzenia, jednak w obecnie zyskały nowego znaczenia jako produkt upiększający tarasy i balkony. Możemy zaczepić je o zadaszenie, a także okręcić je wokół donic czy słupów podtrzymujących dach lub sufit. Wszystko będzie zależeć od tego, z jaką przestrzenią pracujemy. Pięknie prezentują się lampki na łańcuchu w pastelowych kolorach zaczepione o barierki na tarasie. Innym kolorem przywodzącym na myśl ciepło i przytulność są klasyczne lampki na łańcuchu emitujące złociste, miodowe światło. Od strony technicznej ważne jest, abyśmy zadbali o zabezpieczenie przewodu łańcucha świetlnego przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego (deszcz, wiatr, itp.).

Podsumowanie

Ciepłe dni zachęcają do spędzenia czasu na tarasie. Chcąc go upiększyć, warto zdecydować się na dekoracyjne oświetlenie. Dobrym wyborem będą bezprzewodowe lampki LED, które możemy swobodnie umieścić w dowolnej przestrzeni lub kolorowy łańcuch świetlny, którego obecność zawsze przywołuje uczucie komfortu i szczęścia.

 

You might also like