FirmaSpecjalistyczna.pl

Ekoskóra – fakty i mity

Coraz więcej firm decyduje się na zastąpienie naturalnej skóry, tzw. ekoskórą. Jest to przede wszystkim rozwiązanie bardziej ekonomiczne, gdyż ekoskóra jest o wiele tańsza i bardziej odporna na uszkodzenia od skóry naturalnej. Co więcej, jest to działanie proekologiczne, które nie przyczynia się do cierpienia zwierząt. W ostatnich latach to właśnie ten czynnik spopularyzował sztuczną skórę w świecie mody. Warto wspomnieć, że materiał ten jest z powodzeniem wykorzystywany również w innych branżach.

Ekoskóra – czym jest ten wyjątkowy materiał?

Ekoskóra (skóra syntetyczna, sztuczna skóra) znana jest na świecie od wielu lat. Skaj, winyl, piel artificial to tylko niektóre z jej rodzajów. Obecnie produkt ten otrzymywany jest z powłoki piliuretanowej. Producenci niemalże prześcigają się w produkcji ekoskóry, która do złudzenia przypomina naturalną. Nierzadko również od spodu sztuczna skóra jest łudząco podobna do naturalnej. Dzieje się tak za sprawą odpowiedniego materiału włókienniczego, który został pokryty tworzywem sztucznym.

Ekoskóra – wykorzystanie materiału w innych branżach

Wbrew pozorom ekoskóra wykorzystywana jest nie tylko w przemyśle odzieżowym. W związku z tym, iż naturalna skóra jest niezwykle droga i wymagająca w utrzymaniu, naśladująca jej strukturę ekoskóra doskonale sprawdza się w produkcji obuwia, mebli, a także samochodów. Ze względu na wytrzymałość, a także odporność na odbarwienia cieszy się dużym powodzeniem w procesie produkcji siedzeń motocyklowych, obić tapicerki w pojazdach czy siedzisk na wyciągach narciarskich. Niewielu osób zdaje sobie sprawę z tego, iż większość foteli dentystycznych czy stołów do masażu jest również pokryta sztuczną skórą. Ponadto ekoskóra odporna jest na działanie środków dezynfekujących, pod wpływem których skóra naturalna ulega przesuszeniu.

Ekoskóra – zalety materiału

Ekoskóra jest materiałem odpornym na uszkodzenia. W przeciwieństwie do skóry naturalnej doskonale znosi duże obciążenia. Ponadto jest nieprzemakalna i łatwa do utrzymania w czystości. W przeciwieństwie do naturalnego materiału produkt ten jest o wiele tańszy, a zatem bardziej przystępny dla klientów. Elastyczna, miękka i do złudzenia przypominająca oryginał ekoskóra nie przyczynia się też do cierpienia zwierząt. Sklepy zajmujące się dystrybucją tego materiału zwykle posiadają ekoskórę na metry, która dostępna jest w wielu kolorach. Z kolei popularna na rynku tekstylnym ekoskóra drukowana to mieszanka poliestru oraz bawełny.

Ekoskóra – nadaj wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu

Za sprawą sklepów z materiałami każdy z nas może stworzyć oryginalny przedmiot, który stanie się ozdobą domu. Dużą popularnością cieszą się skórzane obicia mebli, gdyż to one nadają prestiżu każdemu wnętrzu. Dziś dzięki krótkiemu, internetowemu instruktażowi i przy pomocy podstawowych narzędzi możemy samodzielnie obić prosty fotel czy pufę. Decydując się na ekoskórę, możemy mieć pewność, iż stworzony przez nas mebel będzie nam służył przez wiele lat. Za pewne modnym dodatkiem będą również kolorowe poduszki obite skórą syntetyczną.

Ekoskóra jest wyjątkowym materiałem, który na pierwszy rzut oka wydaje niezwykle delikatny i przyjemny w dotyku. Tymczasem uznawany jest za jeden z najbardziej wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne tekstyliów, który bez problemu możemy poddawać działaniu środków czyszczących, które nie tylko nie uszkodzą jego powierzchni, ale nawet wzmocnią jego strukturę. Warto podkreślić, że ekoskóra dostępna jest w wielu wzorach i kolorach, dlatego jest materiałem niezwykle uniwersalnym.

You might also like