FirmaSpecjalistyczna.pl

3 sposoby na urozmaicenie wnętrza łazienki

Łazienka jest obok sypialni najbardziej intymnym pomieszczeniem całego domu, dlatego warto, abyśmy czuli się w niej dobrze. Przebywanie w łazience może stać się przyjemnością, czasami jednak musimy dokonać w niej małych zmian. Sprawdźmy, jakie są trzy najprostsze sposoby, na urozmaicenie wnętrza łazienki.

Łazienka pełna roślin i zapachów

Jeśli w naszej łazience posiadamy okna, warto zastanowić się nad wstawieniem do niej roślin, które możemy ustawić na parapetach lub podłodze. Trochę droższym rozwiązaniem jest zastosowanie do dekoracji świeżych kwiatów ciętych. Musimy pamiętać jednak, że wybierając kontakt z naturą w takiej formie, bukiety kwiatów powinny być przez nas wymieniane 2 lub 3 razy w tygodniu.

Warto też pomyśleć o świecach – stworzą intymny klimat i będą doskonale relaksować podczas kąpieli.  Wybór świec zapachowych jest naprawdę szeroki, a w połączeniu z roślinami, świece stworzą ciekawy orientalny klimat.

Łazienka w wielu kolorach

Jeśli nasza łazienka jest nudna kolorystycznie, np.: wszystko ma jednolity kolor, warto zastanowić się nad ożywieniem jej poprzez kolory. W łazience możemy zawiesić obraz w formie abstrakcyjnej kolorowej plamy lub zakupić kolorowe dodatki.

W celu ożywienia aranżacji, można wykorzystać również grzejniki łazienkowe. Jeśli są one bardzo widoczne, warto je wykorzystać! Zwykły białe grzejniki, warto wymienić na grzejniki dekoracyjne, które są dostępne w różnych stylach i kolorach. Używając grzejników tego typu, możemy całkowicie zrezygnować z maskownic. Grzejniki dekoracyjne mają różne kształty, wymiary i kolory, a odpowiednie dobranie modelu grzejnika łazienkowego sprawi, że pomieszczenie nabierze oryginalnego stylu.

Dekoracja świetlna

Obecna technologia pozwala na kreatywne wykorzystanie oświetlenia w łazience. Światła ozdobne można zastosować w praktycznie każdym rodzaju łazienki, a dzięki wielu ciekawym gadżetom możemy podświetlić dowolny element aranżacji. Odpowiednio dobrane oświetlenie pozwoli zachować bardzo intymny charakter pomieszczenia, a jednocześnie nada mu unikalnego charakteru.

Urozmaicenie łazienki? To tylko kwestia pomysłu

Jak widać, łazienka również może być wyjątkowa i unikalna. Czasami wystarczy zdecydować się na akcenty roślinne, aby pomieszczenie nabrało życia. Istnieją również prostsze metody, takie jak wybranie kolorowych ręczników lub zamiana zwykłych grzejników łazienkowych na grzejniki dekoracyjne, pasujące do stylu całego pomieszczenia

You might also like