FirmaSpecjalistyczna.pl

Wynajem czy zakup minikoparki – na co się zdecydować?

Minikoparki bardzo często pracują na terenach inwestycji budowlanych, ale przydają się też w wielu innych sytuacjach. To właśnie dzięki nim można skrócić czas budowy dróg, podjazdów i domów jednorodzinnych. Są łatwe w obsłudze i mało awaryjne – wszystko to sprawia, że cieszą się sporą popularnością. Kiedy warto kupić taką maszynę na wyposażenie swojej firmy, a w jakiej sytuacji lepsze będzie ich wypożyczenie? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Jakie są największe zalety zakupu minikoparki?

Prowadzenie firmy budowlanej związane jest z bardzo częstym wykonywaniem prac ziemnych. Można je przeprowadzać ręcznie, ale obecnie standardem stało się wykorzystywanie koparek lub minikoparek. Maszyny te podnoszą wydajność i zdecydowanie skracają czas pracy. Nie ma dla nich znaczenia czy wybieramy ziemie pod kostkę brukową, drogę asfaltową czy robimy wykopy fundamentowe. Sprawdzają się w niemal każdych warunkach, a praca z ich wykorzystaniem wiąże się jedynie z koniecznością odbycia krótkiego szkolenia.

Posiadając koparkę na własność, mamy pewność, że możemy ją wykorzystać w dowolnym momencie. To szczególnie istotne dla firm zajmujących się np. brukarstwem. W takiej pracy niemal codziennie wybiera się ziemię lub przewozi materiały sypkie lub kruszywo. Niestety w sytuacji, gdy koparka nie jest wykorzystywana często, zakup może nie być opłacalny. Dlaczego? Ano dlatego, że maszyna, która stoi w garażu nie zarabia pieniędzy, a przecież jej zakup nie należy do najtańszych.

Czasami wypożyczenie jest lepsze od zakupu

Jeśli w naszej firmie koparka wykorzystywana jest okazjonalnie, ale nie chcemy ponosić kosztów związanych z zamówieniem maszyny wraz z operatorem, warto rozważyć wypożyczenie minikoparki na czas, gdy faktycznie maszyna taka będzie nam niezbędna. W takiej sytuacji pomocna okaże się wypożyczalnia sprzętu budowlanego, gdzie bez trudu wynajmiemy koparkę i inny sprzęt potrzebny przy pracach ziemnych.

Wypożyczenie minikoparki powinny rozważyć firmy ogólnobudowlane, które w swojej ofercie posiadają wykonywanie przyłączy wodnych, kanalizacyjnych i gazowych. Z takiego rozwiązania będą też zadowolone osoby prywatne, ale warto podkreślić, że do wypożyczenia takiego sprzętu wymagana jest nie tylko opłata za najem, ale także posiadanie odpowiednich uprawnień. Bez nich żadna wypożyczalnia sprzętu budowlanego nie udostępni nam takiej maszyny.

Podsumowując dzisiejszy artykuł dodam, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie kiedy warto wypożyczyć koparkę, a kiedy należy ją kupić, ale tak naprawdę głównym czynnikiem powinien być w tym przypadku czas pracy. Jeśli maszyna ma być wykorzystywana niemal codziennie, wypożyczenie jej będzie stratą pieniędzy. Jeśli natomiast zamierzamy pracować nią tylko kilka dni w miesiącu, najrozsądniejsze i najbardziej ekonomiczne będzie bez wątpienia właśnie wypożyczenie.

 

 

You might also like