FirmaSpecjalistyczna.pl

Mieszkalny kontener wolnostojący – niezależność w zasięgu ręki

Coraz więcej ludzi podąża za trendem minimalizmu. Chęć ograniczenia ilości otaczających nas przedmiotów, łączy się z dostępnością coraz mniejszych powierzchni mieszkalnych. Te z kolei wynikają z wysokich cen ziemi w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie dostępność do rynku pracy jest największa. Jednocześnie, pragnienie niezależności było i jest tak silne, że ludzie poszukują nowych rozwiązań na które ich stać, bez zaciągania obciążających na wiele lat kredytów. Rozwiązaniem jest skorzystanie z alternatywy dla budownictwa tradycyjnego- nowoczesne budownictwo modułowe. Co można zyskać, decydując się na zakup i zamieszkanie w kontenerze wolnostojącym?

Rodzaje kontenerów i możliwości ich łączenia

Kontenery są wykorzystywanie niemal we wszystkich gałęziach przemysłu i usług. Wyróżnia się  kontenery transportowe: morskie i lądowe, kontenery biurowe, kontenery sanitarne, stróżówki, kontenery socjalne posiadające część gastronomiczną, kontenery wielkopowierzchniowe oraz ekskluzywne kontenery typu studio (panoramiczne). Poszczególne typy kontenerów również się między sobą różnią, w zależności od producenta, wymiarów i wyposażenia.

Dzięki tak dużemu zróżnicowaniu powstało budownictwo modułowe, oparte o łączenie ze sobą kontenerów o takim samym oraz innym przeznaczeniu. Przykładowo, chcąc uzyskać dużą, użytkową przestrzeń biurową można połączyć kilka lub kilkanaście kontenerów biurowych z kontenerami sanitarno- gastronomicznymi. Moduły można ze sobą łączyć w pionie lub poziomie. Dodatkowo, wykorzystując kontenery panoramiczne można zwiększyć atrakcyjność wizualną budowli. Analogicznie jest w przypadku chęci postawienia domu z kontenerów. Możliwości jest naprawdę wiele i tak naprawdę są one ograniczone jedynie budżetem i dostępną powierzchnią. 

Dowiedz się jakie są zalety domu kontenerowego i usamodzielnij się inwestując w nowoczesne moduły!

Atuty mieszkania w domu zbudowanym z kontenerów

Kontenery mieszkalne to doskonały sposób na osiągnięcie niezależnej powierzchni użytkowej. Studenci, młode małżeństwa, single oraz wszyscy, którym podoba się nowoczesne oblicze modułowego rynku mieszkaniowego, powinni skorzystać z możliwości oferowanych przez producentów kontenerów. Dlaczego warto zdecydować się na to oryginalne budownictwo?

 • Niekonwencjonalne projekty budowli z prostych kontenerowych brył wyróżniają się niebanalnym charakterem.
 • Możliwość zamieszkania na małej, łatwej do utrzymania i ogrzania powierzchni, która zawiera wszystkie konieczne do funkcjonowania udogodnienia.
 • Minimalistyczne wyposażenie nie generuje dodatkowych kosztów i jest łatwiejsze do utrzymania czystości.
 • W perspektywie można dokładać do już gotowego domu kolejne kontenery, zwiększając metraż.
 • Mobilność domu, który w każdej chwili można przewieźć w dowolne miejsce.
 • W przypadku chęci sprzedaży kontenera, łatwość jego zbytu.
 • Trwała stalowa budowa i konieczne przyłącza wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne sprawiają, że kontenery mogą być zamieszkiwane przez cały rok.
 • Znacznie krótszy czas produkcji i montażu kontenera oraz niższe koszty, niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.
 • Nowoczesny design w przypadku wyboru przeszklonych kontenerów typu studio.
 • Niewielkie wymiary kontenera i wzmocniona konstrukcja pozwalają na usytuowanie go w miejscu niedostępnym dla klasycznego budownictwa. Zaletę tą docenią szczególnie miłośnicy natury oraz osoby, chcące wykorzystać niewielkie przestrzenie.
 • Możliwość dowolnej aranżacji wnętrza oraz doboru materiałów wykończeniowych sprawia, że dom modułowy może prezentować się wyjątkowo atrakcyjnie.

Mieszkalny kontener wolnostojący jest sposobem na szybsze uzyskanie upragnionej niezależności od Rodziców, wynajmu mieszkania czy wykańczających kredytów. To ekonomiczny sposób na własne cztery kąty. W zależności od potrzeb, powierzchni do zagospodarowania oraz budżetu można zrealizować nowatorski projekt. Dom modułowy może być nie tylko praktyczny ale także ekologiczny, komfortowy i atrakcyjny wizualnie.

Żeby spełnić marzenie o własnym domu już teraz, zasięgnij porady renomowanego i doświadczonego producenta kontenerów!

Źródło: G-con – kontenery budowlane

You might also like