FirmaSpecjalistyczna.pl

Maty drogowe TuffTrak – do czego są wykorzystywane?

Budowa wytrzymałych dróg dojazdowych to jedno z najważniejszych zadań przy realizacji inwestycji budowlanych lub organizacji koncertów i masowych imprez plenerowych. Jednym ze sposobów na szybkie stworzenie solidnej i wytrzymałej nawierzchni jest zastosowanie mat drogowych. Wśród produktów dostępnych na rynku na wyróżnienie zasługują maty polietylenowe wysokiej wytrzymałości.

Charakterystyka mat drogowych TuffTrak

Tego rodzaju wyroby oznaczone symbolem TuffTrak wytwarzane są z polietylenu o wysokiej masie cząsteczkowej i wysokiej gęstości. Zastosowanie takiego tworzywa sprawia, że nośność mat drogowych wynosi nawet 150 ton. Produkty te są odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Polietylen jest neutralny chemicznie, dlatego nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Dzięki lekkości płyt ich montaż przebiega szybko, sprawnie i nie nastręcza żadnych trudności. Elastyczność tego materiału sprawia, że nadaje się on do tworzenia dróg tymczasowych na pofałdowanym terenie. Charakterystyczną cechą mat jest ich unikalna powierzchnia trakcyjna o antypoślizgowych właściwościach. Specjalnie zaprojektowany wzór zapobiega występowaniu ruchów bocznych i poprawia przyczepność pojazdom i maszynom budowlanym.

Zastosowanie polietylenowych mat drogowych

Polietylenowe maty drogowe doskonale nadają się do tworzenia dróg tymczasowych dla maszyn budowlanych lub innego sprzętu ciężkiego. Ze względu na dużą zdolność rozpraszania ciężaru, produkty te mogą być stosowane nawet na miękkim i grząskim gruncie.  Zastosowanie zaciskowego systemu łączenia zapobiega niekontrolowanemu przemieszczaniu się mat. Drogi tymczasowe zbudowane z mat polietylenowych są odporne na odkształcenia i skutecznie chronią podłoże przed koleinowaniem. Tego rodzaju konstrukcje są z powodzeniem wykorzystywane w inżynierii lądowej i budownictwie kubaturowym, a także na terenach wojskowych. Prawidłowo ułożone maty stanowią nisko profilową powierzchnię, która sprawdza się przy budowie platform wiertniczych, placów montażowych oraz lądowisk. Coraz częściej z polietylenowych mat drogowych korzystają również organizatorzy koncertów i innych imprez plenerowych. Produkty te pozwalają na wytyczenie dróg tymczasowych i ciągów pieszych w dowolnym miejscu. Możliwość wynajęcia polietylenowych mat drogowych pozwala ograniczyć koszty związane z wytyczaniem dróg tymczasowych.

Podsumowanie

Producenci mat drogowych mają w swej ofercie produkty wykonane z betonu, aluminium oraz drewna. Za najtrwalsze i funkcjonalne uznawane są jednak konstrukcje wykonane z trwałych i wytrzymałych tworzyw sztucznych.

You might also like