FirmaSpecjalistyczna.pl

Wypełniacze do paczek – dlaczego warto wybierać te ekologiczne?

Wypełniacze do paczek są wręcz niezbędnikiem jeśli chodzi o firmy zajmujące się wysyłką różnego rodzaju przedmiotów, szczególnie tych podatnych na stłuczenia czy uszkodzenia. Te, przybierać mogą różne formy, od najbardziej popularnych w postaci gniecionych czy ciętych kawałków papieru, styropianu, a ostatnio także folii bąbelkowych. Innowacją na rynku wypełniaczy do paczek są niewątpliwie te, będące w pełni ekologicznym rozwiązaniem, które sprawdzają się nie tylko pod kątem zabezpieczenia przesyłek, ale także ochrony środowiska. Skropak, bo o nim mowa to biodegradowalne chrupki, które rozpuścić możemy w wodzie. Są one w pełni bezpieczne, ale to nie jedyny powód, dla którego warto zainteresować się ekologicznymi wypełniaczami.

Idealne wypełnienie paczki niezależnie od kształtu

Zaletą skropaku jest niewątpliwie możliwość takiego wypełnienia nim paczek, aby idealnie wypełniał kształt kartonu. W odróżnieniu od innych form, wybierając skropak, mamy możliwość nie tylko otoczenia nim przedmiotów znajdujących się w kartonie, ale także i wypełnienia ich w środku. Świetnie sprawdzą się więc podczas przewożenia wazonów czy innych szklanych przedmiotów. Warto wspomnieć, że dzięki dobremu dopasowaniu skropaku, przedmioty zapakowane w ten sposób nie mają możliwości przesuwania się po kartonie, niezależnie od ich kształtu. Owe chrupki, bo tak właśnie wygląda skropak znacznie lepiej chronią przesyłki od innych, znanych ekologicznych sposobów wypełnienia paczek.

Niska waga i cena

Skropak wytworzony jest z naturalnych, roślinnych materiałów, a mimo to charakteryzuje się niską wagą. Zarówno wyglądem, jak i wagą mocno przypomina on popularne, dziecięce chrupki kukurydziane. Nietrudno więc stwierdzić, że ten typ wypełnienia wyróżnia się przede wszystkim niską wagę. To z kolei pozwala na zachowanie pierwotnej wagi opakowanego produktu, co nie zwiększa kosztów przesyłki. Skropak wykorzystywany może być nie tylko w standardowych przesyłkach kurierskich, ale także tych realizowanych lotniczo. Wyróżnikiem tego wypełniacza jest niewątpliwie również niska cena, co skłania do zakupu nawet najbardziej niezdecydowanych klientów.

Skropak – biodegradowalny i bezpieczny

Dlaczego warto wybrać ekologiczne wypełnienie do paczek? Przede wszystkim ma to realny wpływ na nasze środowisko. Mimo biodegradowalności skropak wyróżnia się przede wszystkim wytrzymałością, przez co może być używany wielokrotnie. Decydując się na używanie skropaku w swojej firmie, mamy pewność, że klienci, którzy otrzymają swoje zamówienie wypełnione tym, a nie innym sposobem nie będą mieli problemów z właściwym jego segregowaniem, bowiem możliwości jest wiele. Jedną z nich jest rozpuszczenie ich w wodzie, innym umieszczenie ich w kompostowniku. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, wpływ na środowisko naturalne jest minimalny, przez co skropak jest w pełni bezpieczny.

You might also like