FirmaSpecjalistyczna.pl

Spotkanie firmowe w pierwszym kwartale? To się opłaca!

Koniec roku to w wielu firmach bardzo intensywny okres. Konieczność przygotowania różnego rodzaju raportów i podsumowań, zamknięcie roku, rozliczenie się z zaplanowanych w styczniu celów powoduje, że dla wielu pracowników końcówka roku jest bardzo stresującym czasem. W życiu prywatnym grudzień też bywa momentem obarczonym dużą ilością stresu i pracy ze względu na przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Oba czynniki powodują, że pracownicy często rozpoczynają nowy rok przemęczeni.

Czy możesz wykorzystać tę sytuację do budowania dobrych relacji w miejscu pracy i pokazania swoim pracownikom, że są dla Ciebie ważni? Świąteczne spotkania firmowe konkurują w grudniu o czas przeznaczany dla rodziny. Może więc warto zorganizować integrację pracowników na początku roku? Zobacz, co dzięki temu możesz zyskać.

Spotkania integracyjne jako strategia team buildingu

Organizowanie firmowych spotkań integracyjnych może być postrzegane jako moda, która przyszła do Polski z Zachodu. W rzeczywistości jest to jednak bardzo potężne narzędzie do budowania dobrych relacji w zespole. Stwarza bowiem przestrzeń do spotkania się na gruncie prywatnym, bez myślenia o sprawach zawodowych i goniących terminach. W ciągu typowego dnia pracy nie ma zbyt wielu okazji, by poznać dobrze osoby siedzące przy sąsiednich biurkach. Natłok zadań wymusza skupienia się na wykonywaniu pracy, co często generuje stres i napięcia między pracownikami. Spotkanie poza biurem jest szansą na ich zmniejszenie i naukę skutecznej komunikacji.

Jak zorganizować niezapomniane spotkanie firmowe?

Pomysłów na imprezę integracyjną może być wiele. Wszystko zależy od charakterów i temperamentów pracowników. Jednak bez względu na to, czy będzie to spotkanie we własnym gronie, czy z udziałem zaproszonych gości (występ, prelekcja lub ciekawy wykład), trzeba zadbać o odpowiedni catering. Jeżeli spotkanie odbywa się w Warszawie lub okolicy, to z pomocą może przyjść Villa Foksal, która posiada olbrzymie doświadczenie w przygotowywaniu bankietów i spotkań firmowych. Oferuje catering w Warszawie nawet na spotkania do 1000 osób wraz z dowozem w dowolne miejsce. Możesz zdecydować się na wykwintne menu bufetowe lub serwowaną kolację. A jeżeli nie masz możliwości zorganizowania spotkania w biurze, to Villa Foksal będzie świetnym miejscem. Elegancka restauracja z całoroczną oranżerią i ogrodem zapewni odpowiednią oprawę spotkania. Obsługa na najwyższym poziomie i dopasowanie do wymagań klienta to największe atuty Villi Foksal.

Dlaczego warto zorganizować integrację firmową w pierwszym kwartale?

Początek roku to czas na odpoczynek po intensywnej pracy w grudniu. Zorganizowanie w tym czasie firmowego spotkania będzie dla pracowników sygnałem, że jako pracodawca dbasz o ich komfort i dobrostan. Jednocześnie branża eventowa odpoczywa wtedy po firmowych wigiliach i sylwestrze. Wydarzeń na ogół jest mniej, więc to dobra okazja do wynegocjowania korzystniejszej oferty. Zyskujesz więc podwójnie, a może nawet i potrójnie, bo zadowolenie pracowników przekłada się na efektywniejszą pracę i większą lojalność wobec firmy.

 

You might also like