FirmaSpecjalistyczna.pl

Plotery solwentowe Mimaki – przegląd rozwiązań

Wśród profesjonalnego sprzętu do wykorzystywanego w druku wielkoformatowym znajdują się m.in. plotery solwentowe. Jednym z wiodących producentów tego rodzaju urządzeń jest japońska marka Mimaki. W tym tekście sprawdzimy przykładowe modele ploterów solwentowych Mimaki oraz ich charakterystyczne cechy. Sprzęt ten przygotowano z myślą o użytkowaniu biznesowym w profesjonalnych zakładach poligraficznych i nie tylko.

Firma Mimaki – zaufany partner w zakresie dostarczania sprzętu poligraficznego

Firma Mimaki Engineering to renomowany producent wysokiej jakości sprzętu poligraficznego. Wywodząca się z Japonii firma została zasłużona w 1975 roku i od lat buduje pozycję światowego lidera w zakresie produkcji urządzeń do drukowania szerokoformatowego. Jednym z flagowych produktów Mimaki są plotery solwentowe, które wykorzystywane są w przemyśle poligraficznym na szeroką skalę. Pozwalają na wykonywanie druku nowoczesną techniką przy użyciu rozpuszczalników organicznych.

Mimaki CJV150-75/107/130/160

To jedna z flagowych serii ploterów solwentowych produkowanych przez firmę Mimaki. Przede wszystkim charakteryzują się wysoką wydajnością w codziennej pracy, dzięki czemu często wybierane są przez profesjonalne zakłady poligraficzne. W ploterze Mimaki CJV150-75/107/130/160 zastosowano nowoczesną technologię, dzięki której możliwe jest tworzenie wydruków o bardzo żywych kolorach. Dzięki temu poprawia się ich jakość. Druki tego typu z powodzeniem mogą być wykorzystywane m.in. w branży reklamowej.

Ploter solwentowy tego typu umożliwia jakość druku nawet do 1440dpi, a także ustawienie czterech szerokości pracy. Od 800 mm do 1610 mm. Dzięki temu użytkownik w pełni dostosuje je do swoich indywidualnych potrzeb. Urządzenie posiada również system MAPS, dzięki czemu można drukować falą, a także systemy wspierające ciągły proces druku. To wszystko sprawia, że Mimaki CJV150-75/107/130/160 jest odporny na intensywną eksploatację.

Mimaki SWJ-320EA

Kolejnym wartym zainteresowania produktem jest model plotera solwentowego SWJ-320EA, który skutecznie na rynku zastąpił starszy SWJ-320S4. Sprzęt pozwala na ustawienie pola wydruku o szerokości aż 3,2 metra, dzięki czemu sprawdzi się w niestandardowych zleceniach. Ponadto zastosowano w nim szybkie głowice drukujące, które korzystnie wpływają na wydajność pracy zakładu poligraficznego. Świetnie sprawdzi się przy druku wielkoformatowym.

Mimaki JV300-130/160

W ofercie producenta Mimaki wyróżnia się także model JV300-130/160. To ploter, który zapewnia dużą szybkość wydruku przy jednoczesnym zachowaniu jego wysokiej jakości. To idealne połączenie w tym sektorze biznesu. Urządzenie pozwala na wykorzystywanie innowacyjnego atramenty, który jest bardziej wydajny, zachowuje lepsze kolory i jeszcze lepiej pokrywa zadrukowywany obraz. Ploter solwentowy tego typu zaspokoi zarówno podstawowe potrzeby klientów, jak i spełni bardziej zaawansowane wymagania.

Od lat Mimaki uznawane jest za jednego z liderów produkcji sprzętu na rynek poligraficzny, a plotery solwentowe tej marki są tego idealnym przykładem.

You might also like