FirmaSpecjalistyczna.pl

Plotery solwentowe – czym się charakteryzują?

Druk w codziennym życiu jest ważną, acz nieświadomie niezauważalną formą komunikowania. Nie da się prowadzić żadnej działalności bez sprawnego zapisywania i przekazywania treści. Nie wszędzie wystarczy słowo mówione, częściej potrzebny jest zapis.

Zastępując czasochłonną kaligrafię, druk stał się doskonałą alternatywą dla mozolnego zapisywania wartościowych treści. Dziś trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez sprawnej drukarki czy skanera. Od czasów Johanesa Gutenberga, metody utrwalania znaków ulegały wielu udoskonaleniom, a zapotrzebowanie na druk inspirowało wynalazców do tworzenia co raz to wydajniejszej i dokładniejszych technik drukarskich. Dzisiejsze technologie,  pozwalają na pokrycie dowolnej powierzchni treścią, bez żadnych ograniczeń technicznych.

Współczesna poligrafia – nowe technologie

Zapotrzebowanie na utrwalanie treści zmieniało się wraz z rozwojem poszczególnych dziedzin życia społecznego. To co wystarczało do wypełnienia szpalty w tradycyjnym dzienniku, dziś może jedynie budzić miłe wspomnienia doświadczonych drukarzy. Drukarnie świadczące klasyczne usługi poligraficzne, wykorzystują jako bazę głównie papier o urozmaiconej gramaturze. To może zaspokoić jedynie część zapotrzebowania. Dzisiejsze zamówienia na druk, to duże powierzchnie reklamowe, banery, siatki i różne powierzchnie reklamowe. Nie da się uzyskać oczekiwanego efektu bez zastosowania profesjonalnego sprzętu. Każdy przedsiębiorca zainteresowany świadczeniem usług poligraficznych zgodnie z oczekiwaniami klientów, dysponuje zapleczem dostosowanym do rangi zamówienia.

Ploter solwentowy – nowoczesność i skuteczność

Wykonanie czytelnej powierzchni reklamowej lub atrakcyjnego baneru, wymaga zastosowania profesjonalnych drukarek. Ploter solwentowy, wykorzystując pigmenty wyprodukowane na bazie naturalnych rozpuszczalników, skutecznie pokrywa powierzchnie z różnych materiałów. To jedna z głównych zalet plotera. Wykonywanie trwałych nadruków na sztucznym podkładzie, do niedawna było niemożliwe. Plotery solwentowe, przygotowane są szczególnie pod kątem trudnego materiału i wytrzymałości na trudne warunki atmosferyczne.

Plotery solwentowe, umożliwiają wyprodukowanie zaprojektowanego druku w mało ograniczonym formacie. Szczególnie branże, sportowa i handlowa, należą do stałych klientów drukarni. Na stadionach i halach sportowych, jak i przy placówkach dużych sieci handlowych, widoczne jest to wyraźnie. Nie należy również zapominać o detalicznej użyteczności ploterów. W tej technologii drukuje się również naklejki reklamowe, znaki firmowe na opakowaniach foliowych, jak również materiały wykorzystywane w akcjach promocyjnych i kampaniach społecznych.

Zastosowanie nowoczesnych ploterów solwentowych, uwolniło branże drukarską od pewnych ograniczeń, takich, jak struktura podłoża, czy pożądany rozmiar. Druk wykonany przy użyciu tego typu drukarki jest trwały i czytelny, a zatem wart swojej ceny.

You might also like