FirmaSpecjalistyczna.pl

Najlepsze gatunki roślin do biura

Poszukując rośliny do biura, należy wziąć pod uwagę, że musi ona wytrzymać słabe oświetlenie, podmuchy zimna i gorąca, a także ewentualne zaniedbanie, ponieważ będąc na urlopie, nie będziemy w stanie zaopiekować się nią nawet przez okres dwóch tygodni. Wbrew pozorom, sukulenty nie są jedyną propozycją. Przygotowaliśmy więc przewodnik po najlepszych roślinach biurowych, które zmienią pomieszczenie w oazę spokoju i produktywności.

Aloes

Aloes to nie tylko roślina, która leczy uszkodzoną i podrażnioną skórę – istnieją bowiem różne odmiany aloesu, również ozdobne. Oryginalnie wywodzi się z pustyni, w związku z czym jest idealną propozycją dla osoby, której miejsce pracy jest słoneczne. Tę roślinę warto wybrać również dlatego, że oczyszcza powietrze ze szkodliwego formaldehydu.

Skrzydłokwiat Spathiphyllum

Soczyste liście i nietuzinkowy kwiat skrzydłokwiatu ożywią każde pomieszczenie. Jest w stanie przetrwać w cieniu, wobec czego nadają się również do biur z lampami fluorescencyjnymi lub bez okien. Oczyszczają powietrze z toksyn (m.in. benzen wydzielany przez aceton), które mogą wywoływać zawroty głowy, podrażnienie oczu czy mdłości.

Szczawiki

Szczawiki to rośliny domowe, które wyglądem przypominają koniczynę, tyle że w kolorze czerwonym. Ich żywa barwa nadaje pomieszczeniu koloru, a co za tym idzie – poprawia nastrój. Rośliny te dobrze radzą sobie w miejscach o niskiej wilgotności, ale wymagają jasnego światła, aby uzyskać najlepsze kolory. 

Filodendron

Filodendron zachwyca swoimi błyszczącymi zielonymi liśćmi oraz zwisającym pokrojem. Sprawdzi się zarówno w mocno nasłonecznionym biurze, jak i całkowicie pozbawionym światła. Wymaga regularnego dostarczania wilgoci, więc wymaga regularnego podlewania. Ratunkiem dla rośliny nie mającej stałego opiekuna jest umieszczenie jej w doniczce z systemem nawadniania.

Fiołek afrykański

Brak miejsca w biurze? Fiołek afrykański to jedna z najlepszych propozycji, jaką można znaleźć. Choć wymaga nieco więcej uwagi oraz wykonania zabiegów pielęgnacyjnych, świetnie sprawdza się jako element urozmaicający kolorystykę ponurego biura.

Zamiokulkas zamiolistny

Tolerancję na słabe oświetlenie oraz zdolność do uprawy przy niewielkiej ilości wody to tylko jedne z wielu cech wyróżniających zamiokulasa zamiolistnego, zwanego również zamią. Doskonale radzi sobie z żarówkami fluorescencyjnymi jako jedynym źródłem światła.

…a może mobilny ogród wertykalny?

W ostatnim czasie, ogrody wertykalne zaczęły cieszyć się sporą popularnością – sprawdzają ą się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Dzięki możliwości połączenia różnego rodzaju roślin, skutecznie poprawiają mikroklimat w pomieszczeniu oraz są sposobem na codzienny kontakt z naturą bez potrzeby opuszczania budynku. Do biura szczególnie poleca się mobilne ogrody wertykalne, które mogą zostać przestawione w dowolne miejsce.

Jeśli nie jesteś pewien, czy konkretna roślina przetrwa w biurze, zawsze możesz przetestować różne miejsca, aby sprawdzić, jak zareaguje.

You might also like