FirmaSpecjalistyczna.pl

Fotele Grammer do wózków widłowych – dlaczego są tak cenione?

Wydawać by się mogło, że kluczowymi elementami w wózkach widłowych jest osprzęt odpowiadający stricte za skuteczne przenoszenie oraz podnoszenie materiałów. Tymczasem dla efektywności prowadzonych prac znaczenie mają również te pozornie mniej istotne elementy. Jednym z nich może być na przykład fotel. Dlaczego jego odpowiedni dobór jest tak ważny i czemu warto w tym względzie postawić na te od marki Grammer? O tym poniżej!

Grammer – o firmie

Firma Grammer to uznany na całym świecie dostawca siedzisk do różnego rodzaju maszyn. Historia marki rozpoczęła się w 1880 roku, a więc ponad 100 lat temu! Wówczas Willbald Grammer stworzył manufakturę siodlarską w niemieckim mieście Amberg. Przez cały okres swojej działalności głównym celem było stworzenie nie tylko wygodnych, ale również wytrzymałych siedzisk, spełniających nawet najbardziej wyśrubowane wymagania. Efektem tych prac jest stworzenie wysokiej jakości foteli gwarantujących komfort w czasie jazdy nawet po nierównej nawierzchni. Wszystko modele zaprojektowane zostały w taki sposób, aby maksymalnie zapobiegać powstawaniu urazów pleców i dolegliwości bólowych. Dzięki temu praca operatorów jest nie tylko komfortowa, ale i maksymalnie bezpieczna. Co ciekawe wspomniana marka dostarcza fotele nie tylko dla wózków widłowych, ale również samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych, autobusów, maszyn rolniczych, a nawet pociągów.

Dlaczego warto postawić na fotele Grammer?

Każdy operator wózka widłowego spędza w tym sprzęcie wiele godzin. Z tego powodu zapewnienie jak najbardziej komfortowej i bezpiecznej pracy powinno być absolutnym priorytetem. Odpowiednio dopasowany fotel z pewnością pomoże sprostać temu wyzwaniu. Na które modele warto zwrócić szczególną uwagę? Wyróżnić można, chociażby fotel Grammer Maximo, który docenią zwłaszcza użytkownicy maszyn rolniczych. Posiada on specjalne zawieszenie pneumatyczne pozwalające na efektywne pochłanianie wszelkich drgań i komfortowe pokonywanie nierówności. Pamiętajmy, jednak, że o takie siedzisko trzeba też odpowiednio zadbać. Innowacyjne rozwiązania stosowane w tego typu akcesoriach, jak amortyzatory, kompresory czy też linki szybkiego opuszczania wymagają od użytkownika dodatkowej uwagi. Z tego względu, aby zyskać długotrwałą żywotność nowoczesnego fotela w wózku widłowym, warto przestrzegać podstawowych zaleceń producenta. Absolutną podstawą jest użytkowanie foteli zgodnie z przeznaczeniem oraz unikania ich nadmiernego przeciążania czy też uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowo pamiętajmy też o tym, że jeśli aktualnie posiadamy wózki widłowe wyposażone w inne fotele, to wciąż nic nie stoi na przeszkodzie, aby je zdemontować i postawić na te z firmy Grammer. Najistotniejsze jednak, aby tego rodzaju modernizacja wózka widłowego przebiegała pod czujnym okiem fachowców. Dzięki temu z pewnością uda uniknąć się różnych problemów, a i cały proces wymiany przebiegnie znacznie szybciej.

You might also like