FirmaSpecjalistyczna.pl

Sprężarki o zmiennej wydajności – czy warto je stosować?

0

Sprężarki zmiennoobrotowe przydadzą się w każdym przedsiębiorstwie, w którym zapotrzebowanie na sprężone powietrze kształtuje się dynamicznie i zmienia się w ciągu danego cyklu produkcyjnego.

Kompresory przemysłowe o zmiennej wydajności – zalety

Większość sprężarek zmiennoobrotowych to sprzęty łatwe w eksploatacji i obsłudze, jak również niegenerujące niepotrzebnych kosztów związanych ze stratami energetycznymi. Oprócz tego, że są to urządzenia wydajne, to posiadają one odpowiednie parametry techniczne, które czynią z nich sprzęty doskonałe, wyjątkowe i służące przez długi okres czasu. Sprężarki o zmiennej wydajności warto stosować w przedsiębiorstwach, które posiadają zmienne zapotrzebowanie na ilość sprężonego powietrza, jak również borykają się z niepewną sytuacją dotyczącą ich przyszłości.

Obecny rynek rządzi się swoimi prawami, zaś kontrahenci nawet ci stali, często zmieniają swoje nastawienie i wybierają znacznie tańszych zleceniobiorców. Dlatego też kompresory zmiennoobrotowe są wykorzystywane w przemyśle, w którym cykl produkcyjny jest uwarunkowany zmienną ilością sprężonego powietrza. Brak potrzeby posiadania parku maszynowego w postaci sprężarek tradycyjnych wiąże się z tym, że przedsiębiorca nie musi ponosić dużych nakładów finansowych na eksploatację kompresorów przemysłowych oraz pokrywania strat energii elektrycznej.

Wszystkie sprężarki zmiennoobrotowe śrubowe posiadają wiele zalet, z których najważniejszymi jest napęd bezpośredni 1 do 1, bez strat, regulacja ciśnienia pracy w zakresie od 5 do 13 barów, jak również niski poziom emitowanego hałasu. Maksymalną sprawność energetyczną sprzętów potęguje funkcja odzysku energii cieplnej, a także zaawansowane sterowniki mikroprocesorowe w trzech rozbudowanych i dostępnych w sprzedaży wariantach, które zostały dedykowane niemal każdej branży przemysłowej.

Oferta serwisowania i pomoc w naprawie kompresorów zmiennoobrotowych zakupionych u renomowanych dostawców

Bogata oferta sprężarek zmiennoobrotowych śrubowych jest szansą na zakup wysokiej jakości sprzętu, który posłuży przedsiębiorstwu przez długie lata. Kompresory śrubowe zmiennoobrotowe można zakwalifikować  jako urządzenia bezawaryjne, których praca nie wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kapitalnych remontów.

Bardzo ważną rzeczą jest zakup tego rodzaju urządzeń wyłącznie od renomowanych i sprawdzonych producentów oraz dostawców, których cechuje bogate doświadczenie w branży oraz długoletnia tradycja. Dzięki temu przedsiębiorca ma 100% pewności, że otrzymuje sprzęt w pełni sprawny, atestowany, certyfikowany, jak również dostosowany do swoich potrzeb. Zakup sprężarki śrubowej zmiennoobrotowej wiąże się również z tym, że powinien on być objęty usługą serwisowania sprzętu. Najlepiej jest wybierać dystrybutorów i producentów, którzy oferują kompleksowy serwis w systemie 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Inteligentne systemy sterowania i inne udogodnienia

Sprężarki zmiennoobrotowe są obecnie urządzeniami posiadającymi inteligentny system sterowania. Są to bardzo nowoczesne urządzenia, które mogą działać przez 24 godziny na dobę, jak również dopasowywać ilość wyprodukowanego sprężonego powietrza, bez ryzyka pracy na tak zwanym biegu jałowym. Oceniając wydajność sprężarki śrubowej o zmiennych obrotach pod względem ilości wyprodukowanego przez nią sprężonego powietrza w płaszczyźnie czasu, można stwierdzić, że są to urządzenia, które nadają się do każdego typu zakładu przemysłowego. Zarówno, tego bardzo dużego, jak i mikro przedsiębiorstw, oferujących pojedyncze usługi oraz produkujących małe ilości asortymentu, dostosowanego do konkretnego zamówienia. Z uwagi na bardzo trudną sytuację na rynku związaną z nieustannymi podwyżkami opłat za zużycie energii elektrycznej, warto jest rozważyć zakup sprężarki śrubowej zmiennoobrotowej, nawet, gdy sytuacja przedsiębiorstwa kształtuje się bardzo klarownie i optymistycznie.

Kompresory śrubowe zmiennoobrotowe to urządzenia przyszłości, a ich posiadanie może stać się konieczne z uwagi na dynamiczne kształtujące się zapotrzebowanie na ilość wyprodukowanego sprężonego powietrza.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza

 

 

 

You might also like