FirmaSpecjalistyczna.pl

Sprężarki bezolejowe – zawsze czyste sprężone powietrze

0

Wykorzystanie sprężarek bezolejowych to obecnie konieczność w wielu zakładach produkcyjnych, które potrzebują najwyższej jakości wyrobów lub też świadczą specjalistyczne usługi dla wielu kluczowych odbiorców.

Sektory, w których użytkowanie sprężarek bezolejowych jest koniecznością

Czyste sprężone powietrze jest wykorzystywane w wielu dynamicznie rozwijających się branżach. Przedsiębiorstwa, które stawiają na najwyższą jakość wykonywanych usług lub też produkcję wyjątkowych artykułów, muszą spełniać wymogi narzucone przez szereg podmiotów i instytucji.

Wymogów posiadania czystego sprężonego powietrza przestrzegają sami przedsiębiorcy. Od zawsze wiadomym jest, iż jakość usług oraz produktów ma wpływ na renomę i markę danej firmy. Dlatego też każda firma produkcyjna czy usługowa, której odbiorcami jest m.in. wojsko, hurtownie farmaceutyczne, laboratoria badawcze czy salony optyczne, dokłada wszelkich starań, aby ich działalność kojarzona była z doskonałymi usługami czy też najwyższej klasy artykułami.

Dyrektywa Unii Europejskiej jasno precyzuje, iż przedostanie się do cyklu produkcyjnego zanieczyszczeń, automatycznie musi skutkować utylizacją wadliwej partii, bez względu na koszty jej wytworzenia i nakład wykonanej pracy. Ponadto przepisy sanitarne stanowią, iż pyłki, wirusy, bakterie czy inne substancje niepożądane nie mogą występować w żadnym produkcie, który dopuszczony jest do sprzedaży na rynku usług kosmetycznych, wojskowych, optycznych, petrochemicznych, elektronicznych, wytwórczych, chemicznych, motoryzacyjnych, farmaceutycznych czy medycznych.

Wymóg czystego sprężonego powietrza obwarowany licznymi sankcjami prawnymi

Wysokie kary, a nawet zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, który grozi za nieprzestrzeganie tego typu wymogów, skutecznie regulują kwestię uzyskiwania 100% czystego powietrza sprężonego, wolnego od drobnoustrojów i cząsteczek oleju. Przedsiębiorstwa, które angażują się w wykonywanie specjalistycznych usług lub też wytwarzanie produktów o najwyższych standardach jakości, bardzo często korzystają z innowacyjnych rozwiązań, jakie daje im sprężarka bezolejowa.

To urządzenie doskonałe pod każdym względem. Zapewnia ono, nie tylko wydajną i efektywną pracę, ale i zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza produktów. W ten sposób przedsiębiorca ma absolutną pewność, iż otrzymuje najwyższej czystości sprężone powietrze.

Dlaczego sprężarki bezolejowe smarowane wodą są tak skuteczne w produkcji czystego powietrza sprężonego ?

Tego rodzaju sprężarki bezolejowe wytwarzanie czystego sprężonego powietrza zawdzięczają wykorzystaniu wody zamiast oleju jako czynnika smarującego, uszczelniającego i odprowadzającego temperaturę. W efekcie cząsteczki oleju nie przedostają się do medium roboczego, gwarantując tym samym 100% wolność od zanieczyszczenia sprężonego powietrza tą substancją.

Sprężarki bezolejowe swoje doskonałe właściwości oczyszczające zawdzięczają nie tylko zastosowaniu wody jako czynnika smarującego, ale również zaangażowaniu wielostopniowej filtracji oraz separacji zanieczyszczeń, która pozwala wyeliminować do 99,99% wszystkich zanieczyszczeń, nawet mikrocząsteczek.

Najwyższa jakość wykonania sprężarek bezolejowych smarowanych wodą oraz ich skuteczność została potwierdzona w toku przeprowadzanych badań i testów laboratoryjnych.  Doskonałe działanie sprężarek bezolejowych potwierdziły niezależne instytuty badawcze oraz towarzystwa klasyfikacyjne, których głównym obszarem działania jest ocena technologii sprężania powietrza we współczesnym przemyśle i usługach. Certyfikaty jakości firmy Det Norske Veritas, Germanischer Lloyd czy Bureau Veritas, stanowią gwarancję, iż tego typu sprzęt będzie odpowiadał w 100% potrzebom odbiorców nastawionych na otrzymywanie wyjątkowo czystego sprężonego powietrza.

Nowoczesne sprężarki bezolejowe stanowią gwarancję wysokiej jakości sprężonego powietrza, pozbawionego wszelkich zanieczyszczeń. Ich wykorzystanie staje się coraz bardziej powszechne, szczególnie w XXI wieku, w którym to jakość usług i towaru decydują o przetrwaniu firmy na trudnym rynku działalności gospodarczej.

Źródło: ALMiG – Sprężarki powietrza

You might also like