FirmaSpecjalistyczna.pl

Jakie są zasady metody Direct English?

0

Język angielski jest w dzisiejszych czasach kluczem rozmów międzynarodowych. Wiele osób zastanawia się, jaki jest najszybszy oraz najbardziej efektywny sposób na naukę tego języka. Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Kryje się za nią metoda Direct English.

Na czym polega metoda Direct English?

Metoda Direct English to nowoczesny system nauczania języka angielskiego. Dzięki niej uczeń zdobywa wiedzę o wiele szybciej. Uczeń już od pierwszych lekcji zaczyna mówić w obcym języku. Warto wiedzieć, że podczas takich zajęć lektor zadaje pytania nawet z prędkością 240 słów na 1 minutę! Błędy korygowane są na bieżąco. Ważne jest to, że materiał powtarzany jest wielokrotnie, aż zostanie w całości opanowany przez danego ucznia. Najczęściej jeden dział powtarzany jest aż  5 do 6 razy. Ważne jest to, że uczeń cały czas aktywnie uczestniczy w procesie nauki, gdyż zajęcia wymagają aktywności i rozmowy, a przecież powszechnie wiadomo, że im więcej się mówi w obcym języku, tym lepiej się on utrwala. Warto również wiedzieć, że nauka prowadzona jest w formie pytań i odpowiedzi. Metoda Direct English uczy praktyki, a nie tylko teorii. Na pewno sukces metody tkwi w tym, że uczeń cały czas mówi, a nie tylko słucha lektora. Odpowiednie struktury gramatyczne zawarte są już w pytaniach. Ważne jest również to, że poziom nauki stopniowo wzrasta z każdym kolejnym rozdziałem. Wiedza u ucznia pogłębiana jest dzięki temu bardzo szybko.

Pytania i odpowiedzi w metodzie Direct English

Metoda Direct English uczy szybkich odruchów i sprawnego przestawiania się językiem angielskim. Pytania zadawane przez lektora wymagają szybkiej oraz konkretnej odpowiedzi ucznia. Co ciekawe, na początku pytania stawiane są w najprostszej formie, a z biegiem czasu są one coraz bardziej rozbudowane. Podobnie jest z odpowiedziami. Na samym początku odpowiada się krótkimi zdaniami. Jednak z czasem pytania stają się bardziej otwarte i uczeń może odpowiadać już kilkoma pełnymi zdaniami. Wyżej wymieniona metoda w sposób szczególny stawia nacisk na poprawną konwersację. Wspiera szybkie mówienie, które jest naturalne i swobodne. Dzięki Direct English wypowiadanie się w obcym języku nie będzie sprawiało już nikomu żadnych trudności.

Dyktanda w języku angielskim

Metoda Direct English  jest pochodną metody Callana. Kursy języka angielskiego, oparte na wyżej wymienionej metodzie zawierają również dyktanda sprawdzające wiedzę. Dzięki takim dyktandom można dużo się dowiedzieć o aktualnym poziomie wiedzy oraz ustala się, jakie są ewentualne mocne i słabe strony danego ucznia. Dyktanda to sposób na sprawdzenie pisowni, ortografii oraz oczywiście gramatyki. Direct English skierowany jest do uczniów na różnym poziomie zaawansowania. Kursy języka angielskiego skierowane są do każdego, kto chce nauczyć się języka angielskiego od podstaw lub chce przypomnieć sobie dawno niepraktykowaną wiedzę.

Inspiracja: 123way.pl – Szkoła Językowa

You might also like