FirmaSpecjalistyczna.pl

Porządkujemy przestrzeń mieszkalną – meble na wymiar

0

Nie każdy może cieszyć się niemal niczym nie ograniczonym metrażem przestrzeni mieszkalnej obszernego, jednorodzinnego domu. Decydując się na kupno mieszkania w bloku, musimy tak zaplanować przestrzeń, by była ona funkcjonalna i zapewniała mieszkańcom maksymalny komfort. To wprawdzie może przysporzyć nieco problemów, jednak skorzystanie z usług doświadczonego biura projektowego z pewnością ułatwi nam to zadanie. Tym bardziej, że na mocno ograniczonej przestrzeni trzeba zmieścić mnóstwo elementów; meble na wymiar – z funkcjonalnie rozplanowanym wnętrzem będą doskonałym rozwiązaniem tego problemu.

Meble na wymiar – każdy centymetr przestrzeni ma znaczenie i można go wykorzystać

Każdy, kto ma do dyspozycji niewielkie mieszkanie, doskonale zna ten problem – uporządkowanie przestrzeni. Bywa, że dysponujemy zbyt małą ilością mebli, a te, które już posiadamy, są wypełnione do granic możliwości. W efekcie sporo rzeczy musimy trzymać na widoku i przez to mieszkanie może sprawiać wrażenie wiecznie nie posprzątanego. Wystarczy jednak rozejrzeć się dokładnie po wszystkich pomieszczeniach i zauważyć, jak wiele niewykorzystanej przestrzeni pozostaje do aranżacji. Meble kompletowane przez kilka lat, nie zawsze do siebie pasujące, do tego przerwy między meblami a sufitem czy niskie komody, które zajmują dużo miejsca, a nie dają możliwości schowania w nich wielu rzeczy – brzmi znajomo, prawda? Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będą meble na wymiar.

Fachowcy, którzy się tym zajmują, zrobią wszystko, żeby wykorzystać przestrzeń maksymalnie, wręcz do granic jej możliwości. Zaprojektują meble po dokładnym wymierzeniu mieszkania i każdego pokoju z osobna, wezmą pod uwagę też to, jakie funkcje będą miały spełniać – czy będą to meble w salonie, kuchni, czy sypialni. I, choć mogło nam się wydawać to mało prawdopodobne, może się okazać, że w naszym mieszkaniu znajdzie się jeszcze miejsce na więcej szaf czy regałów. Rzecz jasna pod warunkiem, że będą to meble na wymiar, idealnie dopasowane do każdego pomieszczenia.

Zaaranżuj pokoje mieszkania z głową – meble na wymiar

W mieszkaniu często nie mamy do dyspozycji dużego metrażu, a chcemy w nim wydzielić osobny pokój dla dzieci, sypialnię czy pokój dzienny. Zaufanie fachowcom, którzy projektują meble na wymiar to zadanie znacznie nam ułatwi.

Specjaliści tak zaprojektują urządzenie każdego pokoju, żeby był w pełni funkcjonalny, ale też i estetyczny. Meble w pokoju dla dzieci powinny być bezpieczne, pakowne (by pomieścić wszystkie zabawki), ale i łatwo dostępne, żeby móc pozwalać dzieciom czuć się swobodnie i samodzielnie w ich przestrzeni. Jeśli zostaje nam do dyspozycji jeszcze tylko jeden pokój, który ma być jednocześnie zarówno sypialnią, jak i pokojem dziennym –  to tym bardziej lepiej zdać się na wiedzę ekspertów w tej dziedzinie. Dopasowane meble na wymiar pozwolą na subtelne oddzielenie części, w której będziemy odpoczywać, z zachowaniem miejsca na odrobinę prywatności. Nie bez znaczenia jest też kuchnia, w której często toczy się spora część rodzinnego życia. Odpowiednio wymierzone i dopasowane meble kuchenne na wymiar, pozwolą cieszyć się wspólnym gotowaniem i spędzaniem czasu przy stole w gronie najbliższych.

Większe przestrzenie a meble na wymiar

To, że ktoś ma do dyspozycji mieszkanie o sporym metrażu, wcale nie oznacza, że nie musi dokładnie rozplanować jego układu i urządzenia wnętrz. Nieodpowiednie ustawienie mebli, które na dodatek będą mało funkcjonalne, sprawi, że w krótkim czasie zacznie nam brakować miejsca nawet na sporej przestrzeni.

Dobrze zaprojektowane meble na wymiar pozwolą urządzić mieszkanie ze smakiem, poczuciem estetyki i sporą ilością miejsca na przechowywanie wszystkich rzeczy. Nie tylko będzie miało to wpływ na lepszy wygląd całego wnętrza, ale też ułatwi nam utrzymanie go w czystości. Zaprojektowane przez fachowców meble na wymiar wykorzystują każdą dostępną przestrzeń, nie zostawiając przy tym miejsc na szpary, szczeliny i trudno dostępne do wyczyszczenia zakamarki.

Źródło: http://iartmeble.pl/

 

You might also like