FirmaSpecjalistyczna.pl

Panele szklane – eleganckie i praktyczne wykończenie ścian

0

Panele szklane są nowoczesną alternatywą dla wszelkiego rodzaju płytek ściennych wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Doskonale sprawdzają się nie tylko w kuchni i łazience, ale także w pozostałych pomieszczeniach naszego domu, pozwalając na niezwykle efektowne i praktyczne wykończenie wnętrz.

Elegancka alternatywa dla tradycyjnych płytek ściennych

Panele ścienne ze szkła dzięki dystyngowanemu stylowi oraz funkcjonalności stają się nie tylko zamiennikiem dla stosowanych dotychczas płytek ściennych, ale także interesującym elementem dekoracyjnym we wnętrzach naszych domów.

Przygotowanie paneli ściennych wymaga z jednej strony doskonałej obróbki szkła, z drugiej strony przygotowania go pod względem odpowiedniego zadruku.

Obecnie stosowane metody obróbki szkła pozwalają na uzyskanie wyjątkowych i niezwykle efektownych rozwiązań jeśli chodzi o szklane dekoracje. Przy użyciu nowoczesnych linii produkcyjnych możliwy jest rozkrój szkła w dowolnych kształtach i wymiarach, dopasowanych do potrzeb i oczekiwań klienta. Szklane elementy poddawane są procesowi szlifowania, który pozwala na uzyskanie estetycznego i eleganckiego wykończenia krawędzi. Wartym uwagi rozwiązaniem jest klejenie techniką UV, które daje możliwość uzyskania różnorodnych szklanych konstrukcji bez stosowania elementów mocujących, takich jak śruby czy zawiasy.

Wśród dostępnych usług znaleźć możemy także lakierowanie szkła, a więc walcowe nakładanie kolorów zgodnie z paletą RAL, NCS. Polega ono na naniesieniu na powierzchnię szkła odpowiedniej warstwy emalii o jednolitym kolorze.

Ważnym elementem przygotowania paneli szklanych jest ich odpowiednia obróbka graficzna. Technologia nadruku na szkle farbami atramentowymi utwardzonymi następnie ultrafioletem sprawia, że panele stają się produktem o wysokich walorach estetycznych. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość zadruku wzorem (grafiką, zdjęciem) indywidualnie wskazanym przez klienta. Jakość takiego obrazu jest fotograficzna i gwarantuje uzyskanie niezwykłej ostrości szczegółów, wyrazistych barw i głębi. Sprzyja temu nadruk na specjalnym podkładzie, który dodatkowo podnosi trwałość obrazu. Technologia ta umożliwia wykonanie dowolnych wzorów i grafik w pełnej palecie barw. Zadruk zawsze wykonywany jest od wewnętrznej części szyby tak, aby po jej przyklejeniu do ściany był widoczny, ale jednocześnie zabezpieczony przed wpływem czynników zewnętrznych. Zadruk panelu odbywa się bez marginesów – od krawędzi do krawędzi, przez co grafika obejmować może całą powierzchnię panelu.

Panele ze szkła to elementy o możliwie jak największej powierzchni, dzięki czemu ograniczona zostaje liczba łączeń oraz docięć. Projekty dostosowywane są do indywidualnych potrzeb i uwzględniają wcześniejszy projekt mieszkania, a więc ułożenie mebli, sprzętów AGD bądź RTV , a nawet elektrycznych gniazdek. Montaż paneli szklanych jest stosunkowo szybki, a przy tym prosty i niewymagający praktycznie żadnych prac porządkowych. Panele montuje się na ścianie za pomocą specjalnego kleju i wykańcza silikonem. Metoda ta jest stosunkowo tania i nie wymaga specjalnych umiejętności. Innym sposobem jest montaż w profilach. Sposób ten jest nieco bardziej skomplikowany, wymaga dużej precyzji, przez co najlepiej powierzyć  go odpowiednim fachowcom.

Nowoczesny design w parze z funkcjonalnością

Wykorzystanie paneli szklanych we wnętrzach pozwala na uzyskanie niezwykle ciekawych i  nowoczesnych aranżacji. Panele szklane idealnie sprawdzą się w każdej kuchni. W ofercie producentów znajdziemy szeroki wachlarz kolorów i grafik do wyboru. Istnieje również możliwość realizacji własnych projektów z wykorzystaniem autorskich fotografii, motywów i wzorów. W ten sposób można uzyskać efekt zgodny z indywidualnymi potrzebami, gustami oraz wrażliwością estetyczną użytkownika.

Panele szklane w kuchni to nie tylko elegancki wygląd. Bez obaw można montować je bowiem nad blatami kuchennymi, przy kuchenkach elektrycznych i gazowych czy nad zlewami. Dobrej jakości panele szklane wykonywane są z użyciem szkła hartowanego. Jest ono prawie ośmiokrotnie trwalsze od szkła tradycyjnego. Gwarantuje to wysoką odporność na  wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak odpryskiwanie, pęknięcia czy nawet zarysowania, o które nietrudno zwłaszcza w kuchni.

Panele ścienne ze szkła są wysoce odporne na wilgoć oraz wysoką temperaturę, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Gładkie powierzchnie paneli wystarczy bowiem przetrzeć wilgotną ściereczką. Szkło odporne jest także na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, dzięki czemu nie tworzy środowiska dla rozwoju bakterii i grzybów.

Panele szklane coraz częściej stosowane są także w pozostałych pomieszczeniach naszego domu. Ze względu na nieszablonowy efekt wizualny znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu. Dzięki nim pomieszczenia nabierają indywidualnego charakteru, który idzie w parze z niezwykle praktycznym rozwiązaniem dla każdego mieszkania.

Źródło: http://szklarzokuniew.pl/

You might also like