FirmaSpecjalistyczna.pl

Nowoczesna kuchnia? Poznaj trendy 2018!

0

Modne od wielu sezonów kuchnie otwarte na salon stają się coraz bardziej przemyślane. Zeszłoroczne targi mebli kuchennych w niemieckim Löhne pokazały, że przestrzeń robocza w nowym sezonie jeszcze bardziej scali się z dzienną.

Nowoczesna kuchnia to reprezentacyjne meble

Meble kuchenne współcześnie tworzą reprezentacyjną część domu. Znacznie bardziej przywiązuje się uwagę do detali. Stanowią one stylistyczne nawiązanie do części salonowej. Rok 2018 przynosi przez to jeszcze więcej niestandardowych rozwiązań. Takie przecież od lat pojawiają się też w salonach.

Funkcjonalność mebli kuchennych

Zmienia się przede wszystkim konstrukcja mebli. Nie są to już ciężkie zabudowy. Trendy cały czas zmierzają do lekkich, otwartych zabudów. Niemniej jednak w tym wszystkim coraz większego znaczenia nabiera ergonomia. Duże ciągi blatów roboczych oraz wyspy, które łączą przestrzeń kuchenną z dzienną, wypoczynkową, są coraz lepiej przemyślane. Nowoczesne budownictwo wyróżniają długie poziome okna kuchenne, dzięki którym lepsze jest doświetlenie blatu roboczego. Coraz większą uwagę przykłada się do maksymalnego wykorzystania światła naturalnego w kuchniach. Górne szafki kuchenne znikają. Zastępują je ewentualnie drobne półki, kubiki lub pełne zabudowy wnęki kuchennej. Szkieletowe konstrukcje kuchennych mebli wywodzą się z loftowego stylu, ale o dziwo genialnie wpisują się nawet w ciągle modne skandynawskie wnętrza. Lekkie konstrukcje dotyczą także oświetlenia kuchennego. Kable z żarówkami rodem z fabryki uzupełniają różne style.

Wykończenie mebli kuchennych

Najmodniejsze meble kuchenne ciągle od kilku sezonów nawiązują do stylu industrialnego. Kolorystyka zmierza ku ciepłym barwom, lecz bazą są ciemne kolory. Biele pojawiają się, ale w 2018 roku już nie jako pojedyncze kolory w kuchni, a z towarzystwem mocno kontrastujących i ciemnych barw. Front i blaty nawiązują do inspiracji naturą. Drewniane dekory, imitacje lub drewniane blaty, motywy botaniczne w surowych wnętrzach, mające przełamywać nudę wpisały się w nowoczesne projekty kuchenne i z pewnością przez najbliższe sezony pozostaną w trendach. Beton i cegła zadomowiły się w kuchniach od kilku sezonów i z pewnością szybko nie znikną.

Kuchnie pełne blasku

Metaliczne elementy, zwłaszcza złoto, miedź, i chrom to już nie tylko dodatki. Metaliczne fronty w kolorze różowego złota to nowoczesna koncepcja, która zaczyna uzupełniać białe kuchnie na wysoki połysk. Górne szafki, jeśli się pojawiają, otrzymują lustrzane fronty. Nowy trend to również powierzchnie inspirowane kosmosem. Fronty z pyłkiem niczym gwiezdny pył podkreślają luksusowe wnętrza. Pojawiają się fronty wykończone lakierem ferromagnetycznym, zawierającym drobinki metalu. Metalowe fronty łączone są z tymi w kolorze betonu. Całość ocieplona roślinami i motywami roślinnymi w dodatkach tworzy wbrew pozorom przytulne wnętrze.

Siła w dodatkach

Prostotę mebli warto dopełnić designerskimi dodatkami, które nadadzą kuchni charakteru. Strzałem w dziesiątkę jest wybór akcesoriów przedstawiających skandynawską grafikę. Dzięki niej można skontrastować stonowane kolorystycznie meble z żywością drobnych akcentów takich jak kubki, fartuchy, rękawice, uchwyty do naczyń, misy, tace itp. Wielość produktów dostępnych na rynku pozwala na stworzenie indywidualnych i niepowtarzalnych wystrojów.

Nowoczesna kuchnia nie musi być droga

Styl industrialny, dużo lżejszy od masywnych konstrukcji meblowych z wieloma szafkami nie wymusza nadszarpnięć budżetu. Szkieletowe meble nie są drogie, pozwalają pomieścić mnóstwo przyborów kuchennych. Wszystko tak naprawdę zależy od wyobraźni. Chcąc odmienić niemodne wnętrze kuchenne i wpisać je w nowoczesny styl, nie trzeba tak naprawdę wiele. Wymiana oświetlenia czy blatu i frontów nie jest kosztowna, gdyż na rynku łatwo znaleźć niskobudżetowe, a funkcjonalne rozwiązania. Także nowoczesne dodatki kuchenne, które niewiele kosztują, pomogą ubarwić aranżację kuchni – uchwyty do gorących naczyń, fartuchy, czy nawet rękawice kuchenne.

Inspirowane: Kodemii.com – akcesoria kuchenne

You might also like