FirmaSpecjalistyczna.pl

Naprawa płyty elektrycznej – kiedy koniecznie trzeba będzie skorzystać z pomocy serwisu AGD?

0

Płyty elektryczne coraz częściej goszczą w naszych kuchniach. I to bez względu na to, czy jest to płyta ceramiczna, płyta ceramiczna indukcyjna czy tradycyjna już płyta elektryczna. Wygoda użytkowania, a przede wszystkim estetyka przemawiają za takim rozwiązaniem. Ważną przesłanką za zamontowaniem kuchenki z taką płytą jest bezpieczeństwo – wielu użytkowników całkowicie rezygnuje z urządzeń domowych zasilanych gazem na rzecz tych, do których doprowadza się prąd. Warto jednak pamiętać, że również płyty grzewcze ulegają awarii chociaż rzadko są to awarie poważne. Najczęściej wystarczy pomoc przedstawiciela profesjonalnego serwisu AGD, by szybko je usunąć.

Naprawa płyty grzewczej

Wydaje się to być mało prawdopodobne, jednak przyczyną ogromnej ilości usterek i jednocześnie typowym problemem występującym w użytkowaniu płyt elektrycznych jest ich nieprawidłowe podłączenie. Różnorodność produktów, wielość producentów, którzy również postanawiają włączyć się do rynku AGD z ofertą płyt grzewczych, sprawia, że mamy do czynienia ze słabo zunifikowaną instrukcją podłączania i obsługi. Producenci stosują różne oznakowania kabli co powoduje, że osoba podłączająca, nie spojrzawszy do instrukcji, podłącza płytę „na pamięć”. Działając rutynowo, bardzo łatwo jest pomylić kable, których kolorystyka jest wieloznaczna. Dlatego najlepiej powierzyć podłączanie płyty elektrycznej profesjonalistom zatrudnianym w serwisie AGD, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i znają specyfikę poszczególnych urządzeń.

Gdy płyta elektryczna wybija bezpieczniki

Płyta elektryczna może być przyczyną wybijania bezpieczników. To częsty przypadek, zwłaszcza wtedy, gdy zabezpieczenia sieci elektrycznej są zbyt słabe. Każdy profesjonalista powie, że warunki przyłączenia płyty elektrycznej do sieci należy sprawdzić jeszcze przed jej zakupem, by nie spowodować sobie kłopotów i dodatkowych kosztów. To dlatego najlepiej poprosić o pomoc specjalistów AGD, którzy sprawdzą jedno i drugie, czyli bezpieczeństwo sieci elektrycznej i warunki przyłączenia płyty elektrycznej, tak by w przyszłości uniknąć wybijania bezpieczników.

Typowe awarie płyty elektrycznej

Płyta elektryczna, jak każdy elektryczny sprzęt mający związek z elektroniką, narażona jest na awarię modułu sterowania. Najczęstsze z nich dotyczą:

  • nieprawidłowego wyświetlanie błędów,
  • braku reakcji na naciśnięcie sensorów występujące regularnie lub tylko okresowo,
  • grzanie tylko z jednego pola indukcyjnego,
  • samoistne wyłączanie się płyty lub sytuacje, gdy nie chce się ona włączyć z niewiadomego powodu.

Gdy występują takie objawy niezbędny jest kontakt z serwisem AGD, ponieważ najprawdopodobniej usterka jest poważniejsza i zachodzi konieczność wymiany całego modułu, co jest już znaczącym wydatkiem dla właściciela urządzenia. Może się zdarzyć, że koszt wymiany modułu sięga nawet 50% wartości zakupu nowego urządzenia. Wówczas dobrze jest zapoznać się z opinią profesjonalisty i dopiero potem podjąć decyzję czy wymienić cały moduł czy lepiej po prostu kupić nową płytę elektryczną.

Płyta elektryczna to przydatne i nieskomplikowane urządzenie AGD. Warto o nią dbać, poddawać systematycznym przeglądom i konserwować, tak by wystarczyła na wiele lat użytkowania.

Inspirowane: serwisagd24.pl – naprawa lodówek Warszawa

You might also like